Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dík NET TÝMU

Jsem začátečnice,samouk,52 let a hlavně natvrdlá.Samozřejmě mám problém proniknout do tajů PC.Pro mě neřešitelné,pro odborníka bleskurychle vyřešené.Využívám tedy pomoci poradny.Za trpělivého vysvětlování,vedení krok po kroku,milými poradci,se dokonce i mně podaří dosáhnout kýženého nastavení,pochopit kde se stala chyba.Pravda,někteří poradci nemohou pochopit,že jsou i lidé jako jsem já a střílí odbornými výrazy,neumí laicky vysvětlit co,kde a jak.Naopak jsou i tací,jako KAREL a DALE COOPER,kteří voní člověčinou.Nebrání se k problému vracet,vysvětlí vše dopodrobna.A Karel?To je vůbec zlatíčko,ten si dá i tu námahu a pošle kopie rozfázovaných stránek potřebných k řešení.
Adresu stránky,kde se potíž konkrétně rozebírá.Děkuji všem.Dáša;-)
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

loading...

Tak jsem konečně pochopil vztah mezi eau de Cologne (odekolon) a Karlem zmíněnými mrtvými krysami:

Když roku 1503 ztroskotala u Nombre de Díos u panamského Portobela karavela Vizcaína patřící do flotily Kryštofa Kolumba (Cristóbal Colón), tak oproti všem tehdejším zvyklostem kapitán opustil loď mezi prvními (společně s krysami).

Protože statečný mořeplavec měl v důsledku profesní deformace poměrně negativistický vztah k vodě, jeho chápání osobní hygieny bylo v příkrém rozporu i s pravidly čistoty jinak tolerantních krys. Většina z nich proto společný návrat ke španělskému dvoru nepřežila a není divu, že se tam osobitá vůně vanoucí od objevitele Indie (respektive Ameriky) začala označovat jako odeKolon.

měl v důsledku profesní deformace poměrně negativistický vztah k vodě, jeho chápání osobní hygieny bylo v příkrém rozporu i s pravidly čistoty jinak tolerantních krys.

Nechci zabřednout do polemiky o historii, na níž nemám vědomosti, ale touto deformací trpěla snad i královna Isabela Kastilská, která ovšem nebyla tak důsledná. Prý se za život dokonce několikrát!!!! umyla.
Jinak to byla velmi zdrženlivá dáma a doporučovala umírněnost v sexuálním životě a sex doporučovala provozovat maximálně 6x denně.
Dám li si tyto dvě věci do souvislosti, tak bych být králem, do Ameriky pádloval za Colónem.