Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno externi HDD Seagate FreeAgent Go 160 GB

Dobry den nebo vecer,koupil jsem si vyse uvedeny HDD a nepodarilo se mi ho zprovoznit.
Navod k nemu je v cizich jazycich a navic dost strucny,jako vybalit-zapojit-spustit a mnoho zdaru:-)Vyvedeny jsou z neho 2 USB koncovky,ktere se maji obe zapojit do PC(tak je to znazorneno na obrazku) ale kdyz jsem to provedl,tak se mi nikde neobjevil jako nove hardware.V popisu u prodejce jsem se docetl,ze software je nainstalovasne na tom HDD a je treba je nainstalovat.Zkousel sem tedy ruzne moznosti ale jsem z toho uz dost mimo.
Proto moc prosim jestli by mi nekdo neporadil jak ho dat do chodu.Mam OS WinXP
Dekuji predem Tonda

Mas USB porty funkcni (funguji ti v nich jina zarizeni)? V systrayi se ti ani nezobrazi ikonka pripojeneho USB zarizeni? Velmi pochybuju, ze by ti predinstalovany soft (pokud tam nejaky je) k necemu byl - spis to vypada, ze:

a) disk neni alokovan
b) disk je vadny
c) mas vadne USB porty

...nebo ruzne kombinace :-).

Autor: T.o.n.a
Komu: mif
Datum: 29.2.2008 19:35
[avatar]
Díky moc za poznámku a k těm USB portům můžu dodat,že funkční jsou,protože na nich hodně často přetahuju fotky do komplu,nebo tam občas zapojím flashku do které si stahuji hudbu do auta.K tomu sw,co uvádějí na krabici bych chtěl říct,že tam má být a také je,nějaký program Ceedo se kterým bych si mohl dát celý obsah PC na ten FreeAgent a tím bych mohl všechno používat na jiném PC včetně záložek,hesel atd.Jestli to pomůže k nějaké diagnoze,tak bych měl ještě uvést,že ten FreeAgent má dva vývody USB,jeden je přívod proudu a druhý je proud+data,a mají se zapojovat současně.

Autor: mif Poslat soukromou zprávu
Komu: T.o.n.a
Datum: 1.3.2008 14:12
[avatar]
Ano. Tento disk pri nedostatecnem napajeni vyluzuje blbe zvuky. Jen se jeste zeptam: nemas to nahodou (zepredu) pripojene k interni ctecce (necemu takovemu product.jsp )? Pokud jo, je to jasne - ctecka vyuziva pouze jeden VCC (napajeci) kanal USB pro dva vyvedene porty - chova se jako pasivni HUB. Tohle ti disk neutahne.
Není nám dovoleno vědět vše. (Horatius Quintus Flaccus)

1. Něco jiného (USB flash disk) v těch portech funguje?
2. Nepípá ten externí disk? Pokud není schopen získat dostatek proudu, tak pípá
3. Nejsou ty dva USB porty, ke kterým jsi ho připojil, pouze pasivně rozbočené? Vyzkoušej jiné porty.
4. SW na tom disku skutečně je, ale je to další z řady neužitečných ptákovin, který v mém případě putoval hned pryč a samozřejmě k připojení k OS vůbec není potřeba

Autor: T.o.n.a
Komu: Moas
Datum: 29.2.2008 20:02
[avatar]
Děkuji moc za diagnozu.
Tohle se jedná o USB porty na přední straně skříně:
1.USB flash disk i fotoaparát v těch portech fungují dobře.
2.Když ho zapojím(ten HDD),tak opravdu pípá.
3.Jestli nejsou tyhle porty jen pasivně rozbočené nedokážu posoudit.
4.Mě by se ale SW co je na tom disku hodil právě z toho důvodu,že bych si na něj mohl přetáhnout celý obsah stolního PC včetně záložek,hesel atd.Jsem přes týden mimo domov a tak občas trávím čas na jiných PC a z toho důvodu by se mi to hodilo.
Na zadní straně skříně mám ještě dva USB porty.V jednom z nich mám zapojený takový ten USB rozbočovač nebo jak se to jmenuje a do druhéhé jsem zapojil ten tlustší USB kabel od FreeAgenta.To už mi fungovalo a v systrayi se mi objevila ikonka FreeAgent.Když ale chci startovat to Ceedo,tak mi to vždy nabídne v jakém programu to chci otevřít a tak zkouším,ale stejně bez výsledku

Protože pípá, máme příčinu. Porty nedodávají dostatečný proud. Nebo už je na nich připojeno nějaké energeticky náročnější zařízení a díky pasivnímu rozbočení už neutáhnou druhé. Právě jsem si to pro jistotu opět nasimuloval. :-)
Řešením by mohlo být připojit jeden konektor vpředu, druhý vzadu. Nebo pořídit AKTIVNÍ (tj. napájený ze sítě) rozbočovač USB. Nebo - jak už někdo zmiňoval - interní PCI kartu s USB porty. Vyhnout se všemu s nápisem VIA.

Též bych vyzkoušel vyškubat z USB úplně všechno, nechat jen klávesnici (pokud je USB) a otestovat různé kombinace portů. Možná takto najdeme chybějící miliampéry (to mi připomíná Apollo 13:-D).

A jen pro zajímavost - jakou máš základní desku? Není to něco od ECS, PCChips, ASRock...?

zkus ho připojit k jinému pc jestli se rozběhne, jestli přece jen není problém s napájením po usb.
máš novější desku - s usb2.0?
do stolního pc se dá přikoupit karta s přídavnými usb porty. pokud máš intel board, doporučuju se vyhnout kartě osazené švábem via, ovladače usb intel a usb via se pak hádají. raději se na to podívat, jestli je na broukovi napsána firma "nec".

Zapoj kabely do portů USB, jeden třeba zepředu case a druhý dozadu. Pak se podívej do správce disků (pravým na Tento počítač, pak spravovat a tam to najdeš vlevo).
Mám také externí disk (a to notebookový ze zdechliny) a ten má dva USB kabely, jeden na napájení a druhý na data. Když oba kabely připojím do portů na přídavné USB 2,0 kartě (můj komp nemá USB 2,0 porty, jen 1,1) tak to nejede. Když zapojím datový do USB 2,0 a napájecí do case zepředu tak to jede...