Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno externi HDD Seagate FreeAgent Go 160 GB

Dobry den nebo vecer,koupil jsem si vyse uvedeny HDD a nepodarilo se mi ho zprovoznit.
Navod k nemu je v cizich jazycich a navic dost strucny,jako vybalit-zapojit-spustit a mnoho zdaru:-)Vyvedeny jsou z neho 2 USB koncovky,ktere se maji obe zapojit do PC(tak je to znazorneno na obrazku) ale kdyz jsem to provedl,tak se mi nikde neobjevil jako nove hardware.V popisu u prodejce jsem se docetl,ze software je nainstalovasne na tom HDD a je treba je nainstalovat.Zkousel sem tedy ruzne moznosti ale jsem z toho uz dost mimo.
Proto moc prosim jestli by mi nekdo neporadil jak ho dat do chodu.Mam OS WinXP
Dekuji predem Tonda

Zapoj kabely do portů USB, jeden třeba zepředu case a druhý dozadu. Pak se podívej do správce disků (pravým na Tento počítač, pak spravovat a tam to najdeš vlevo).
Mám také externí disk (a to notebookový ze zdechliny) a ten má dva USB kabely, jeden na napájení a druhý na data. Když oba kabely připojím do portů na přídavné USB 2,0 kartě (můj komp nemá USB 2,0 porty, jen 1,1) tak to nejede. Když zapojím datový do USB 2,0 a napájecí do case zepředu tak to jede...