Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejrychlejší free defrag program

Dost by se mi hodil rychlý free defragmentovací program,
takže nemůžu použít O&O. Suverénně nejhorší je Microsoftí defrag
ve W2000, ten na 80GB HDD trvá 12 hodin, špica.
WinME to zmákne za 4 hodiny, to je taky celkem hnus.
Zatím používám Paragon Total Defrag, který vyšel ve starší verzi free
na DVD Computeru, tomu to trvá 80 minut. Je něco rychlejšího?

BTW, zkusím DefragNT, až zase budu mít chaos na HDD. Netřeba instalovat:

defragnt

Ještě jen k tomu Iobitu - ten defrag se dá nastavit tak, že běží stále jako proces (ikona vedle hodin) a pracuje na pozadí, když neprobíhají diskové operace a procesor není zatížen. Takže pak máš disk stále defragmentovaný a defragmentaci nemusíš pouštět. Samozřejmě funguje i klasicky.

Contig ze Sysinternals, pokud nemáš chuť na command lajnu, je k tomu i GUI (Power Defragmenter).

EDIT//taky ho netrápí potřebné volné místo jako u windefrag.... zase na druhou stranu fragmentace gigovýho kousku na tři části je úplně v pohodě-s defragmentací bych to neviděl tak hrozně,NTFS je dobře navržený filesystém(FAT ne),disk taky něco vydrží.

Zkus Defraggler www.defraggler.com od společností Piriform, která přinesla CCleaner a Recuva. Zatím je beta.
Mám O&O a výše zmíněný Defraggler se mi zdá stejně rychlý a navíc:* Defrag jednotlivé soubory * Kompaktní a přenosný * Podpora výhledu * Lokalizujte soubory na pohonu * Freeware. Víc jsem nezkoušel, na tomto PC mám O&O, ale dal bych ho na druhý a tak dejte vědět vše o něm.Díky předem :beer:.

Přesně tak. mě tam fascinovalo, jak se vzaly ty fragmenty na fůzných místech a hodilo se to k sobě na jedno.
Také to bylo děsně skvělé na vysvětlování, co je to fragmentace. Teď to musím vysvětlovat už jen s přirovnáním k novinám, kdy je každý odstavec jednoho článku na jiné straně novin, jelikož to widowsí defragmentos makáčos má jakýsi osciloskop místo kostiček či co. :-)

Tak to já to vysvětluju jako dva malé texťáky seřazený vedle sebe a baba napíše do prvního jedno slovo.A aby se nemusel celý soubor přesouvat kvůli slovu tak to filesystém prdne na nějakou volnou část=fragmentace(více kousků-hlavička disku musí nahoru-přejet a zase dolu).
A na otázku proč?:Proč to nedělá filesystém za chodu.....Protože zformovat třeba jedno giga kvůli pár bajtům je časově i diskově náročný-od toho tu je tabulka souborů(databáze kde jsou jednotlivý clustery zafajfkovaný).Proto dle mého jsou ty "on-line" defragmentovače naprd-udělá to svou prácí, ale za jakou cenu(chudák disk).

EDIT//takhle to vysvětluju já, nechcu nikoho poučovat-stejně to všici víme.;-)

Jj asi tak. A jelikož pro laika jsou výrazy jako cluster filesystém... něco jako malajština, zvolil jsem již před lety ten příklad s novinama (na hl. straně je 30 článků a u toho "pokračování tam a tam") - noviny jsou fragmentované. Kdežto kniha je souvislá, tedy "defragmentovaná". Schválně někdy zkus.

Díky za tip, já se tím nezabývám profesionelně, jen co kamarádi potřebují(živit se tím, tak je zdefragmentuju-pozabíjím okamžitě)-to je furt:co jsou to ty žlutý kanystříky(složky),(tiskárna uvědomí, že tam není papír=já to rozbil) ,vono mě to naběhne a stejně mě to nenaběhlo(adept na admina),já ho smažu,páč mě tam překáží(MSDOS.SYS<=sfc)a vono se to vrací=nechci v rootu nic tajnýho,žvejkajda nalepená na enteru(píp pííííííííp píp pííííííp,bios ječel jako kráva-kupodivu v servisu to nezjistili).A ještě si tím živit.:-D