Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapnourt PC v určitém čase

Ahoj. Mám dotaz. Lze nějak nastavit, aby se počítač v určitém čase sám zapnul? O vypnutí mi nejde, mám na to prográmek, ale jde mi spíš o Zapnutí. Mám spínací zásuvku, kterou můžu spínat a vypínat v určitém čase, ale jak docílím, když na vstupu do PC bude 230V, aby se mě zapnul? Moc díky

Mám program, který mě PC vypíná v určitém čase... Mě jde o to, pokud bych měl stále seplé hlavní tlačítko (propojil bych tam nějaké drátky), jestli by šlo, ten PC vůbec vypnout, zda by při vypnutí Win, se počítač pak opět nesepnul... A ještě jsem nevymyslel, jak ten PC zapnu v určitém čase... v BIOSu jsem žádný odkaz na napětí nenašel(napětí na vstupu)...:-(

Kolegové ti radili dobře. Ta položka pro zapnutí počítače ihned po přivedení napětí tam zcela určitě je, jenom asi nevíš, že je to ona (zatím jsem to našel u každé desky - a bylo jich poměrně dost). Možná, kdyby jsi vyzradil svou desku, tak by se možná našel někdo, kdo ji zná a poradil by ti. To nastavení v BIOSu na určitý čas jsi také asi propátral špatně, protože většinou lze nastavit i zapnutí každý den. To proklemování (zkratování) tlačítka Power ti na druhé straně zřejmě nepomůže, protože většinou je zapotřebí určíté prodlevy mezi přivedením napětí 230V a povelem k zapnutí (stačí tak 1/2 sec, ale prodleva musí být).

Však já netvrdím, že nemáš pravdu, já tu desku neznám a tak jsem vypisoval možnosti, na které jsem si vzpomněl. Jinak, tahle volba mívá tři možnosti: On, Off a Last State (poslední stav, t.j. stav On/Off při výpadku napětí). Podle toho je také možno tuto volbu poznat.