Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapnourt PC v určitém čase

Ahoj. Mám dotaz. Lze nějak nastavit, aby se počítač v určitém čase sám zapnul? O vypnutí mi nejde, mám na to prográmek, ale jde mi spíš o Zapnutí. Mám spínací zásuvku, kterou můžu spínat a vypínat v určitém čase, ale jak docílím, když na vstupu do PC bude 230V, aby se mě zapnul? Moc díky

Kolegové ti radili dobře. Ta položka pro zapnutí počítače ihned po přivedení napětí tam zcela určitě je, jenom asi nevíš, že je to ona (zatím jsem to našel u každé desky - a bylo jich poměrně dost). Možná, kdyby jsi vyzradil svou desku, tak by se možná našel někdo, kdo ji zná a poradil by ti. To nastavení v BIOSu na určitý čas jsi také asi propátral špatně, protože většinou lze nastavit i zapnutí každý den. To proklemování (zkratování) tlačítka Power ti na druhé straně zřejmě nepomůže, protože většinou je zapotřebí určíté prodlevy mezi přivedením napětí 230V a povelem k zapnutí (stačí tak 1/2 sec, ale prodleva musí být).

Však já netvrdím, že nemáš pravdu, já tu desku neznám a tak jsem vypisoval možnosti, na které jsem si vzpomněl. Jinak, tahle volba mívá tři možnosti: On, Off a Last State (poslední stav, t.j. stav On/Off při výpadku napětí). Podle toho je také možno tuto volbu poznat.