Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkscape - pár dotazů

Používáte ho někdo trvale?
Dneska jsem ho zkusil po roce a vidím pořád stejný neduhy, co mi vadily i minule.

1. Měří jenom v pixelech? Vektorový editor?
Když budu chtít dělat třena obal na CD nebo tak, tak přece potřebuju normální míry.

2. Barva pera, rychle jak?
Ve všech "normálních" programech je obrys/výplň přes LMB/RMB na paletě,
tady se barva pera musí vyštrachat v nějakym RGB výběrovým formu. Fuj.

Třeba je to jinak, vzal jsem to šmahem, naštvalo mě, že nevidím funkční změnu.
Zastaralej Zoner Callisto 5 je pořád lepší, intujtivnější... CorelDraw sem tahat nebudu.

A do mě. :-)

V mých pc začátcích jsem dělal obaly ve Wordu nebo Excelu (ten mi byl sympatičtější).
Ale žádný velký kreslení, jako výplň natáhnout obrázek a přes něj frknout text z WordArtu.
A parády bylo habakuk.
Pak kopírovač na inzerát poslal C.Draw 9 a byl jsem ztracenej.
Byla to dřina, než se mi povedlo udělat čáru tak jak jsem chtěl. Musel jsem zakoupit
knihu, co mě stála 5x víc než program. :-) Internet jsem ještě neměl.

Á, tak jednotky se nenastavují centrálně v Nastavení, ale u každého udělátka zvlášť. ::)
Jednou u objektů, pak u tloušťky pera, pak.. Ale pravítka jsou pořád v pixelech.
Jsem zvědavej kde najdu jejich nastavovátko.

Hm, když program zavřu a znova otevřu, tak jsou zase všechny jednotky v pixelech. ]:(

Udělej to fikaně.
Po vypnutí a zapnutí Inkscape nenačítá nic, ale načítá defaultní prázdnou stránku.
Já ji mám v D:\Program Files\Inkscape\share\templates jako soubor default.cs.svg.
Otevři ho "odpixeluj ho" - dej tam všude cm a ulož.Po otevření Inkscape (prázdná\neurčená stránka)bude vše v centimetrech.
Taky si můžeš svojí nastavenou šablonu uložit jako default.cs.svg a bude se ti startem otevírat.

Zbytek se patrně nastavuje v jeho editoru xml (což svg jsou).

No to jó, ale to si otevřeš ten dialog s barevným kolem a to je výběr na prd,
Leda zadávat ty hex hodnoty.
Mělo by jít vybrat barvu z palety.

[http://img208.imageshack.us/img208/1957/barvysl5.pn g]

Leda... Barvu co chci do obrysu hodim nejdřív z palety do výplně,
pak dám "prohodit výplň a obrys" a na konec z palety novou výplň.
Ale to je drbání levou nohou z pravým uchem.

No tak to netuším.
Teď koukám-dole(v celém okně) jak máš paletu-na konci je šipka - tam se dá vybrat z více palet.V tooltipu je:
Kliknutí - nastaví barvu výplně
Shift+klik - nastaví barvu okraje
Klik a tažení - udělá průměr barvy v oblasti
CTRL+C -zkopíruje barvu pod kurzorem do schránky.
Víc ze mě nedostaneš.:-p

EDIT// jo to bude ono :-)