Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkscape - pár dotazů

Používáte ho někdo trvale?
Dneska jsem ho zkusil po roce a vidím pořád stejný neduhy, co mi vadily i minule.

1. Měří jenom v pixelech? Vektorový editor?
Když budu chtít dělat třena obal na CD nebo tak, tak přece potřebuju normální míry.

2. Barva pera, rychle jak?
Ve všech "normálních" programech je obrys/výplň přes LMB/RMB na paletě,
tady se barva pera musí vyštrachat v nějakym RGB výběrovým formu. Fuj.

Třeba je to jinak, vzal jsem to šmahem, naštvalo mě, že nevidím funkční změnu.
Zastaralej Zoner Callisto 5 je pořád lepší, intujtivnější... CorelDraw sem tahat nebudu.

A do mě. :-)

Á, tak jednotky se nenastavují centrálně v Nastavení, ale u každého udělátka zvlášť. ::)
Jednou u objektů, pak u tloušťky pera, pak.. Ale pravítka jsou pořád v pixelech.
Jsem zvědavej kde najdu jejich nastavovátko.

Hm, když program zavřu a znova otevřu, tak jsou zase všechny jednotky v pixelech. ]:(

Udělej to fikaně.
Po vypnutí a zapnutí Inkscape nenačítá nic, ale načítá defaultní prázdnou stránku.
Já ji mám v D:\Program Files\Inkscape\share\templates jako soubor default.cs.svg.
Otevři ho "odpixeluj ho" - dej tam všude cm a ulož.Po otevření Inkscape (prázdná\neurčená stránka)bude vše v centimetrech.
Taky si můžeš svojí nastavenou šablonu uložit jako default.cs.svg a bude se ti startem otevírat.

Zbytek se patrně nastavuje v jeho editoru xml (což svg jsou).