Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1PC-2monitory vzdalene od sebe 30m

Mam jeden pc(server) a hned u neho je jeden monitor(pripojeni VGA)Na monitoru mi obcas bezi kamerovy system.Nyni chci dat druhy monitor do mistnosti vzdalene asi 35m abych mohl kamery sledovat tam.
Napadlo me to vyresit nasledovne:
K serveru dat ATEN VS-82, Aktivní rozbočovač video signálu pro 1 PC - 2 monitory VGA, 250MHz
a zakoupit Kabel prodlužovací HQ VGA 50m 15pin, STÍNĚNÝ s ferity. Ze serveru propojim do ATENU VGA kabelem a jeden monitor(nakratko)pripojim a druhy monitor(vzdaleny) pripojim taky do ATENu pres 50 m kabel VGA.
Myslite ze je to rozumne reseni popripade jak by jste uvazovali vy.Diky
Jen mi neni jasne zda zakoupit 50m kabel prodluzovaci nebo propojovaci.Diky

Napadá mě použít TV výstup a přes kompozitní výstup by to černobíle mohlo jít sledovat na TV. Mám odzkoušených 14metrů kompozit barevně s naprosto perfektním obrazem. Takže koupit 35metrů stíněnýho káblu a vyzkoušet, pokud tedy máš na kartě TV out. Nějakou TV na sledování seženeš za 3000 tisíce novou, nebo něco z bazaru ještě levněji.

Ja jen vim, ze do deseti metru D-Sub nepotrebujes zadny repeater/zesilovac. Mame to v rachote coby pripojeni ovladacich konzoli k systemu (hlavnimu rozvadeci) NC masin. Prostredi je to plne EMG smogu, nicmene obraz rusen neni. Petatricet metru je ale IMHOj docela dost...

kabely prodlužovací/propojovací se liší nejspíš jen konektory (oba samce, nebo samec/samice). při koupi kabelu si preventivně kup i redukci (samice-samice), ať máš univerzální kabel.
v té 35m vzdálené místnosti nemáš volné pc, kde můžeš mít obraz přes nějakou vzdálenou plochu/vnc?
televize má malé rozlišení, šířka pásma jen 8mhz, ale záleží jaké máte kamery. taky se může hodit když je v práci nuda a v tv dávají napínavý přenos z parlamentu, pak ovšem kamery kamerují zbytečně :(

ano vybral si to najvhodnejsie riesenie...
Aktivny rozbocovac 250MHz a kabel s feritami.
Pri riesseni na vecsiu vzdialenost plati, ze cim dalej ide signal tym treba pouzit nizsie rozlisenie aby na tom monitore boli aj nejake detaily vidiet.
Pri kamerach, kde je postavicka ma tak 8cm na plnu velkost, hlavne ak sa pustia 4 obrazy na monitor sucastne (zo 4roch kamier), tak to ani nemusi tolko vadit, ze to bude trocha rozmazane.

Rád bych věděl, proč neustále zdůrazňujete ty ferity, které nemají na kvalitu signálu nejmenší vliv (slouží pouze jako jakési odrušení - ne aby nebyl zarušen signál, ale naopak, aby signál nerušil přístroje v okolí), ale nikdo se nezamýšlí nad vlastnostmi kabelu samotného. Podle mého názoru má vynikající vlastnosti kabel SVGA z www.krup.cz, kde ho navíc vyrobí v délce (a s konektory) podle požadavků. Tento kabel má signálové vodiče provedeny jako kvalitní koaxiály s dostatečně přesně dodrženou impedancí, takže i při vetší délce kabelu nehrozí degradace signálu.

tak tak presne :)
Akurat ze svga kabel mu je na VGA signal asi nanic, ale pre VGA kabel plati to iste, hlavne je pre R,G,B signaly pouzit kvalitne koaxialy so spravnou impedanciou dodrzanou po celej dlzke kabla. No a modlit sa ze synchro signaly nebudu velmi zarusene (ak su v okoli velke vykonne motory apod tak moze byt problem, ale myslim ze by to slo aj v zarusenom prostred poriesit tienenim aj tych dratov so synchro signalmi). P.S. len podotknem ze pisem o analogovom VGA, nie o DVI, tam to je zas o inom.

"svga" je jejich konkrétní označení kabelu se samostatně stíněnými žílami, viz www.krup.cz a nesouvisí s typem monitoru jak by to mohlo vypadat.

pro tazatele: jsou kvalitní, jejich kabely používáme pro přenos analogového vga signálu po konferenčkách, ale 35m jsem nezkoušel, samozřejmě na velké vzdálenosti čím menší rozlišení a refresh tím líp. v té nabídce mají nejdelší hotový 30m, coax a prodlužovák se právě liší kombinací konektorů, pro jistotu mají i redukce
a tuším že dělají délku i na zakázku.

Nemusíš plýtvat modlitbami za synchronizační signály, protože ten kabel má 5 koaxiálů a dost pochybuji, že by ty dva koaxiály "navíc" použili na přenos společné země... (tak dobrá, dáme sem chehtáka: :-D ).
Jak jsem s nimi svého času vedl řeč, tak dělali kabel zdéli 45m bez degradace signálu. Pravda, tehdy byly přeci jenom požadavky poněkud nižší, ale myslím, že ten kabel je natolik kvalitní, že vyhoví i dnes.