Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1PC-2monitory vzdalene od sebe 30m

Mam jeden pc(server) a hned u neho je jeden monitor(pripojeni VGA)Na monitoru mi obcas bezi kamerovy system.Nyni chci dat druhy monitor do mistnosti vzdalene asi 35m abych mohl kamery sledovat tam.
Napadlo me to vyresit nasledovne:
K serveru dat ATEN VS-82, Aktivní rozbočovač video signálu pro 1 PC - 2 monitory VGA, 250MHz
a zakoupit Kabel prodlužovací HQ VGA 50m 15pin, STÍNĚNÝ s ferity. Ze serveru propojim do ATENU VGA kabelem a jeden monitor(nakratko)pripojim a druhy monitor(vzdaleny) pripojim taky do ATENu pres 50 m kabel VGA.
Myslite ze je to rozumne reseni popripade jak by jste uvazovali vy.Diky
Jen mi neni jasne zda zakoupit 50m kabel prodluzovaci nebo propojovaci.Diky

kabely prodlužovací/propojovací se liší nejspíš jen konektory (oba samce, nebo samec/samice). při koupi kabelu si preventivně kup i redukci (samice-samice), ať máš univerzální kabel.
v té 35m vzdálené místnosti nemáš volné pc, kde můžeš mít obraz přes nějakou vzdálenou plochu/vnc?
televize má malé rozlišení, šířka pásma jen 8mhz, ale záleží jaké máte kamery. taky se může hodit když je v práci nuda a v tv dávají napínavý přenos z parlamentu, pak ovšem kamery kamerují zbytečně :(

ano vybral si to najvhodnejsie riesenie...
Aktivny rozbocovac 250MHz a kabel s feritami.
Pri riesseni na vecsiu vzdialenost plati, ze cim dalej ide signal tym treba pouzit nizsie rozlisenie aby na tom monitore boli aj nejake detaily vidiet.
Pri kamerach, kde je postavicka ma tak 8cm na plnu velkost, hlavne ak sa pustia 4 obrazy na monitor sucastne (zo 4roch kamier), tak to ani nemusi tolko vadit, ze to bude trocha rozmazane.

Rád bych věděl, proč neustále zdůrazňujete ty ferity, které nemají na kvalitu signálu nejmenší vliv (slouží pouze jako jakési odrušení - ne aby nebyl zarušen signál, ale naopak, aby signál nerušil přístroje v okolí), ale nikdo se nezamýšlí nad vlastnostmi kabelu samotného. Podle mého názoru má vynikající vlastnosti kabel SVGA z www.krup.cz, kde ho navíc vyrobí v délce (a s konektory) podle požadavků. Tento kabel má signálové vodiče provedeny jako kvalitní koaxiály s dostatečně přesně dodrženou impedancí, takže i při vetší délce kabelu nehrozí degradace signálu.