Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vlnění obrazu u HD 3870

Nedávno jsem dal dohromady nové Pc. AMD X2 5200+, grafika Hd Ati 3870, 2Gb ram, Win XP. Mám problém s grafikou např. u Mafie na úvodní obrazovce při pohybu kamery se obraz vlní (roztrhne se horizontálně na několik částí, přitom fps je 70+ a na videu zachyceném přes Fraps chyba není vidět), dělá to i na nejhorší detaily. Na starém kompu (AMD Athlon XP 1700+, grafika Ati radeon 7500 128 MB, 512 MB ram) jsem hrál Mafii na plné detaily a všechno bylo OK. Ovladače mám nejnovější ATI Catalyst, DirectX 9.0c. Dělá to i u jiných her, například u F.E.A.R. Minimum pro stránkovací soubor jsem nastavil na 3096MB. Poradte prosím čím by to mohlo být.

fps je 70+

Ano a to je podla mna tvoj problem. Keby bolo FPS rovne snimkovej frekvencii monitora, tak by taketo artefakty nevznikali. Ak uprostred vykreslovania jedneho snimku sa zmeni obraz na dalsiu snimku (kde su pohybujuce sa objeky o nejaku vzdialenost posunute) tak budes vidiet pol obrazu z prvej snimky a pol obrazu z druhej snimky (posunutu).
Najprv by som skusil v nastaveni hry alebo ovladacoch grafiky zaskrtnut vertikalnu synchronizaciu alebo ako sa to nazyva, prip. zvysit obnov.frekvenciu monitora apod.

P.S. skontroluj (resp. skus zmenit) aj ine nastavenia hry tykajuce sa grafiky (ak tam je nejake nastavenie bufferingu apod, neviem co tam je, mafiu som nikdy nehral), skusil by som aj preinstalovat najnovise directX apod.

Ak to robi aj so zapnutym vsync tak je problem inde, nepotrebujes obmedzovat fps (so zapnutou synchronizaciou na vsync nemoze byt fps vyssi ako snimkova frekvencia monitora).

Skus preinstalovat DirectX, prip. cele Win :) Nezabudnut aj najnovsie ovladace k chipsetu, a grafike, ja by som tam dal asi oficialne ovladace od ATI, neviem ci tie hry idu cez directx alebo openGL ale v Catalyst control centre mas vo vseobecnych nastaveniach aj nastavenie tripple buffering pre openGL, zapol by som aj to (prip. ak to nastavenie mas aj v hre tak zapnut).
Ak nic nepomoze ani novy Win plus vsetky najnovsie ovladace a DirectX, tak neviem. Nastavenia hry daj na defaulty, skus rozlisenie hry nastavit aj na nativne rozlisenie displaya... Mozno je to aj nejaky problem tej tvojej grafiky...