Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s LCD po vyčištění

Dobrý den. Mpje mamka vyčistila monitor a od té doby je divně zatmavený a nevím čím to je. Můj známý mluvil něco o zmagnetizování ale v nabídce menu u LCD nic takového není. Ted LCD je podivně modře světle zatmavené :-[ a nevím c s tím...prosím poradte.... THX :-/

zkus se podívat jestli při té šílené manipulaci nepovylezl vga konektor.
nebo zkontroluj v osd menu, zda při náhodném stisku menu nedošlo k nějakému přenastavení barev - pro jistotu obnov "factory setting" a uvidíš.
a pokud náhodou na plastové stínítko displeje použila nějaký odmašťovač, iron a jiné domácí svinstva, běž si koupit nějaký sprej na čištění pc plastů za 80-160kč, a doufej že to dostaneš dolů.
doma slib že si o počitadlo už budeš pečovat pořádně sám.

Taky záleží na síle, kterou působila na monitor, zkus si OBYČ tužkou JEMNĚ píchnout do monitoru a sleduj, jak se zatmavuje(jestli ta barva není podobná), tak jestli něco nezamáčkla hodně. A zamykej tvůj pokoj. Mě jednou máma vodou umyla klávesnice a já se divil, proč nemůžu psát. Po půl hodině to z ní vypadlo a skoro jsem jí to omlátil o hlavu a poslal ji pro novou :-D. Od té doby je pokoj. Jinak monitor čistím vypnutý tlačítkem navlhčeným ubrouskem, dále setřu suchým a šmouhy zmizí.

U nás v práci v rámci uklízecího záchvatu někdo očistil LCD hadrou navlhčenou isopropylem. Monitor pak vypadal, jako by ho někdo utřel hodně použitým mopem po úklidu vstupní haly velkýho obchoďáku u pole za dešťa.
Takže bacha na chemii na LCD.
Nech to do rána a uvidíš.

Minulej tejden mi volali z jedný firmy SOS že jim nenabíhá počítač (samozřejmě ten s nejvíce důležitými daty). Přijel jsem a zjistil že MB vůbec nedetekuje disk. Uklízečka při zuřivém zametání praštila smetákem do bedny tak silně že počítač zkolaboval. Zkoušel jsem konektory, kabely, disk nic, mrtvola. Uklízečce šéf řekl že teď tam musí uklízet 50 let zadarmo aby ty data uhradila.Tak se naprdla a dala výpověď. Disk se nakonec zázračně vzpamatoval. Sice měli zálohu toho nejdůležitějšího ale i tak by to bolelo.

Hmmm. No to si dovedu živě představit. U uklízeček je ten problém, že ony nerozeznávají "co" čistí.
Prostě chytnou nějakou hadru a už čistí po fabrice všechno co jim přijde do cesty.

Sám jsem zažil případ, kdy jedna uklízečka chytla hrubou hadru (takovou tu na zem-klasika) a nejprve tím utřela stůl,
pak to strčila zpět do viditelně špinavého kbelíka a vymáchla tu špinu do něho a hadrou, která ještě ukapávala otřela děrovaný kryt monitoru (CRT-zezadu), který běžel.
Završila to nakonec několika pohyby přes obrazovku, na které "jen" zbyly viditelné čmouhy. ::)

Ještě štěstí, že odešla pryč dříve, než by ji napadlo si "ušetřit práci" například tím, že by ten monitor ponořila do nějakého většího kbelíku.

A co týče tá výhružky s 50.lety uklízení zadarmo, tak to je taky pěkná blbost v praxi.
Podle zákoníku práce můžeš (jako zaměstnanec) hradit maximálně škodu ve výši 4,5-násobku platu.

Teoreticky, jestliže ta uklízečka byla najmuta firmou, to znamená, že po dané firmě by mohli požadovat plné hrazení, ale po uklízečce(vždy koncově) maximálně 4,5-násobek platu a to ještě by ji mohli strhávat jen z více něž minima mzdy - tedy např. splátkový kalendář 400Kč/mesíčně.

V opačném případě by ji museli dokázat, že to zavinila úmyslně.......