Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem slabe pc ?

Zdravim

Potreboval bych poradit ohledne moji pc sestavy :
OS: windows XP
CPU: AMD Athlon 64 X2 5600+
GPU: ATI Radeon X1950 XTX
Paměti: 2048 MB
Motherboard: M2N-E SLI
Asi před týdnem sem nainstaloval hru Crysis, ale když sem spustil, zjistil sem že pc tolik nestiha( při benchmarku ve hře sem dosáhl na 1280*1024, vše high, bez AA asi 12 průměrných FPS), což mě trochu naštvalo, ale řikal sem si že hold Grafická karta už hru nestihá. Později jsem však našel na netu, konkrétně na youtube, gameplay crysis lidí, se stejnou GPU i podobnou sestavou jak já, ale hru jedou na max, s fps 30+. Tak sem si stáhnul 3dmark 06, spustil test, abych zjistil jak sem s pc na tom a pc mi na defaultnim nastavení najelo pouze 4842 bodu. Našel sem si na stránce kam 3dmark odkazuje (service.futuremark.com) porovnání s pc podobnym jako mám já (stejný CPU i GPU, stejně pamětí a dokonce i stejnou deskou) a toto pc dostalo asi 9000 bodů, víc jak dvojnásobek co já.
A já se ted ptám v čem by mohl být problém ?
Ovladače nejnovější mám ( zkoušel sem i ty Omegy, bez rozdílu ), netušim kde by mohl být problém, děkuji za jakékoliv odpovědi.

Chyba, on neměl xtx verzi, ale nějakou jinou ze serie x1950 (neni uvedená), ale v parametrech má pamět 256, já mám na xtx 512 + on měl rychlost jádra o 20 mhz menší než já, i když to asi nehraje moc roli.
Jde mi jen o to, že sem koukal na výsledky jiných pc a dosahujou s mnohem horšíma sestavama lepších výsledků. Je možný že by to ovlivnilo špatný nastavení ovladačů ? i když tom pochybuju..
Eště bych se chtěl rovnou zeptat: uvažoval sem o koupy nový GPU, stojí za to vyměnit moji x1950 za HD 3870, aby rozdíl stál za to ? Po případě kdyby ste mi doporučil nějakou jinou kartu do 6k kč

Do šesti tisíc od ATI jiná volba, než 3870 nebude. Rozdíl jistě bude patrný, už proto, že X1950 neumí DX10...
X1950 a to v každé verzi, bude mít v 3D Marku 06 4000-5000 bodů, těch 9000 je nesmysl, to je skoro jistě výsledek z 3D Marku 05. Mám X1950Pro a se slabším procesorem mám něco přes 9000, ale v 3D Marku 05. 06 jsem nezkoušel.
Jak velké jsou rozdíly u těch "mnohem horších sestav" v procentech? Jestli je to víc jak 70%, tak je prostě špatně uvedený benchmark, není to 06, ale 05.

Nejspíš to fakt byl 06 - home.action -> dejte nahoře search, v product 3D mark 06, cpu Athlon 64 X2 double core, grafiku x1950 series, os XP a hned prvni je ten člověk s 9000, ma uplne stejný cpu, stejny paměti a slabší kartu, a má 9000, je to divný, ale i ostatní tam dosahujou s timahle parametrama podobných výsledků. Proto sem se taky lek, jestli neni něco v nepořádku, stejně tak na netu lidi s minimálně stejnýma pc ( dobře to "mnohem horších sestav" sem asi přehnal :-) ) jedou např. v crysis on max s fps 25+, tak nevim kde je chyba. Právě proto se tady taky ptám, jestli je to určitě tou kartou, aby pak 3870 nebyla taky pomalejší.

Tak v defaultním testu 06 na Athlon X2 3800+(2GHz), 3GB RAM, X1950Pro mám 4600....
Similar systems tam má nejvíc 7600... Určitě to nemám nijak extra odladěný...
Pokud jde o Crysis, tak tam neporadím, nehraju to.
Takže snad si jen pohrát s ovladači - i ten člověk s 9000 tam má uvedenou verzi ovladače.

No právě že jsem na ně koukal - mám novější verzi.. a neni přece možný aby měl nastavením ovladačů 2krát víc bodů, když to mám nastavený defaultně.
Jinak už jsem se s pomocí souseda rozhodl - koupim si tu hd3750, konkrétně tuhle http://graficke-karty.alza.cz/asus-eah3870-g-htdi-5 12mb-ddr4-2250mhz-ati-radeon-hd-3870-775mhz-pcie-x1 6-crossfire-256bit-2xdvi-d89275.htm
, ( kdyby jste věděl o lepší, tak prosím napište ) + mě přemluvil abych zkusil visty který on si hrozně vychvaluje, tak uvidim jak to pak pošlape.

jj, chystam se na to, zejtra tam hodim ty visty.. jaký s nima máte zkušenosti ? Soused říkal že je budu tak tejden nenívidět, kvůli tý změně z XP, možná je i párkrát odinstaluju, ale pak že si je určitě zamiluju x) tak sem zvědavej jak to bude vypadat a šlapat... Jinak eště k tomu pc, bude mi cpu ( Athlon x2 5600+ ) tu HD3870 zpomalovat ?

Pod vistou jede crysis ještě pomaleji ale stejně si to jako správný fanoušek musíš nainstalovat. Já vistu taky nahrál kvůli crysis a dx10. Hlavně nezapomeň nahrát prvně ovladač čipsetu, pak ovladač grafiky z ati.com grafiku (ne omegy nebo staré z cdčka)a zvukovku.

S tím cpu a zpomalováním nevím, fandím intelu, když napíšu že jo povalíš do obchodu pro X2 6400 ? :-D

Tak to asi ee :D kdyby byli prachy tak možná, ale ted ne :D

Jinak na ty visty jsem zvedavej, Crysis.. mno tak hold to kdyztak pak odinstaluju ty visty, ale myslim ze az tam budu mit tu grafu, tak by to s tim melo slapat.
Koukal sem na nějaký testy kde hodnotili 8800GT proti HD3870 + tam hodili ultra, GTX a este jako takovou "legendu" x1950pro :) a testoval to na Athlonu 6000+, za což mu sice par lidi nadavalo ze na tom nemuze otestovat maximalni vykony high-end karet, ale tak je to prumerny cpu, ne kazdej ma c2q. Mno a x1950 tam odpovidalo tak tem vykonum jako muj pc. Ta hd3870 by to mela dost zvednout.

Pod Vistou půjde Crysis ještě pomaleji. Mám pár kamarádů co zkoušely demo a nikomu to nešlo nějak pěkně.
Já mám X2 4200+ a x1950pro jelo mi to v 1280 a detaily na střední bez AA tak kolem 22fps.
Tu Ati 3870 si klidně kup za tu cenu je to dobrá grafika, rozdíl je znát, procesoru se neboj dnes už grafiky nebrzdí.

Tak mě to jede na nastaveni co ty <30 fps, ale ja nemuzu hrat hru se sebemenšim cukanim ci zpomalenim, to si vzdycky radsi hodim hnusny nastaveni, hratelnost u me vyhrava, takze sem si to radsi nahodil na low a jel to na 50+ fps. Sice ta hra nebyla tak pěkná, ale jelo to plynule, i když tahle hra je docela plynula i s těma 35 fps. Takovy cod4 když spadne pod 50 tak uz je to pomalu nehratelny