Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký SW funguje a nefunguje na Vista x64?

Zdravím, rozhoduji se, zda si pořídit Windows Vista 32-bit nebo 64-bit. Proto bych chtěl posprosit uživatele 64-bit verze Windows Vista zda by mohli napsat, které programy se jim na nich nepodařilo rozchodit a které fungují bez problémů. Nerad bych byl později překvapen.
Předem díky.

veškerý 64-bitový software funguje bez problémov,32-bitový funguje pomocou wow32,jednoduchšie by bolo,keby si Ty napísal,ktoré programy mieniš používať a z toho by sa dalo vybrať,čo má a nemá zmysel inštalovať pod 64-bitovým systémom aby tu nevznikala zbytočne dlhá,neprehladná neverending story,32-bitových programov sú tisíce a väčšina užívatelov,ktorí už dnes nasadzujú 64-bitové systémy na normálne použitie si aj zároveň obvykle zadovažujú plnohodnotné 64-bitové verzie programov,na mnohé bežne používané sú dostupné patche a updaty

Jak už je výše napsáno, jen bych radil velkou opatrnost při nákupu webkamerek, hracího příslušenství, volantů rozšiř. karet apod. Tam je třeba radši třikrát ověřit, zda to na tomhle OS funguje (kolikrát se rozcházejí údaje prodejce, dovozce i výrobce) Je třeba ověřit to nejlépe na stránkách výrobce, než něco koupíš. Ale v zásadě se dá říct, že nakonec se dá sehnat všechno. U free programů je třeba pořádně přečíst komentář či popis.

já jsem musel XP x64 ve firmě zrušit, prostě to nefungovalo. podpora SW není, padalo to, prostě průšvih jako vrata. Možná na doma to fungovat bude, ale tam jsou všichni většinou admini a podobná zvěrstva. Za mně zatím pro 64b palec dolů (samozřejmě s výjimkou Linuxu, tam mi funguje vše OK)

Přesně tak, mám AMD athlon 64 bit,tak jsem si říkal jestli se náhodou výkon nezvýší,když si dám win XP 64 bit:-).No měl jsem je tak 14 dní a pak šli... Ovladače jsem dával dohromady asi půl dne (pokud si je nepřipravíte předem, tak máte hodně velké problémy - všechny musejí být 64 bitové).Některé hry tam nefungují,programy taktéž.Už nikdy více.:!: A výkon...nepoznal jsem že by to bylo nějak extrémně rychlejší oproti 32 bitům.:-/

přínos x64 není ve zvýšení rychlosti (spíše následuje mírné zpomalení, kvůli operacím s "krátkými" daty), ale ve zpřístupnění větší paměti. Pro to ale potřebuješ i aplikace, ty 32bitové budou stále omezeny maximální alokací 2GB (v určitých případech pak 3GB, pokud je použit odpovídající přepínač v boot.ini).

OK, takže namátkou mě zajímá:
- MS Office 2007 pro studenty a domácnosti
- Acrobat Reader
- Zoner Photo Studio
- PC Translator
- AVG
- Nero Burning Rom
- Total Commander
- Thunderbird
- DVDFab Platinum
- PowerDVD 5.0
- Kodeky DivX, XviD
- QIP
- AIMP

Z her pak:
- Command and Conquer (vše)
- Need for speed
- Mafia
- Hidden and Dangerous
- Call of Duty 2, 4
- Wolfenstein
- FarCry

office jede od 2003, acrobat r od verze 8, avg od 7,5, nero od 7, powerdvd 5 bych tam nedával ideálně 7 n 8, total ok, kodeky ok, qip a myslím i aimp sem zkoušel

comand and conq nepojedou ty dosové pouštěné přes 4gw ale možná pojedou upravené v té megaedici first decade -můžu zkusit

nfs ty nový pojedou, farcry a cod jede. mafia a spol nevím

hlavní rozdíl je v tom že už konečně nepojede 16bitový software různe staré účta v jakoby dos okně a podobně.

z emulátorů dvd jede ok daemon-pochopitelně nový.

Díky za odpověď. Zmíněnou megaedici Fist Decade mám také koupenou, ale zkoušením se zbytečně nezdržuj. Snad jen kdybys neměl do čeho rejpnout :-)
Dost lidí mě od 64-bit. operačního systému zrazuje, ale mě zase přijde líto nevyužít 4GB RAM. Kdyby si to mohl člověk alespoň doma otestovat... Bohužel při nákupu Windows už musím vědět zda chci x32 nebo x64, pozdější změna není možná. To se MS nepovedlo :-/

Mám to nahraný v pc a většinou hraju generals na skirmich tak to klidně pustím:-) zatím jsem nebyl doma:beer:¨

Jinak vědět to nemusíš, číslo co dostaneš k 32bit pasuje i na 64bit takže stačí sehnat instalační médium. Asi bych poradil koupit si rovnou 64bit, to 32bit dvd ti může půjčit kdokoliv je víc rozšířené.Nebo v ultimate krabicové prý jsou obě média,ale tu jsem ještě neprodával, oni se ty krabicové verze prodávají stejně tak nějak divně:-).

Měl jsem doteď dual boot vista 64 + xp ale teď už to při další přeinstalaci zruším a nechám vistu.

ono je dosť ťažko povedať,že MS sa niečo nepodarilo,pôvodne bol l zámer nasadiť 64-bitové systémy do profi sféry a tomu aj zodpovedá zatial podpora výrobcov hardwaru aj softwaru pre 64-bitovú platformu,mnohí výrobcovia nezvládli ani príchod klasickej 32-bitovej visty a pritom vývojárske verzie a zodpovedajúce nástroje majú k dispozícii už sakra dlho.Proste zatial sa pri používaní 64-bitového os treba zamerať na hardware a software z tej vyššej kvalitatívnej úrovne,kde je aspoň teoreticky zaručené,že 64-bitové ovládače/verzie programu výrobca buď pribaluje automaticky na inštalačné cd/dvd,alebo to ponúka na svojich stránkach,pri low-end komponentoch je niekedy nemožné nájsť niečo funkčné aj pre win2003/64-bitXP.Vrátim sa k k pôvodnej otázke,Office 2007 ide,verzia home-student obsahuje podporu pre 64-bit,ovšem jej nasadenie sa nedoporučuje,power dvd 5 je príliš stará,daemon tools má v najnovších verziách podporu,u audio/videokodekov sa dá nájsť 64-bitová varianta alebo spôsob spustenia stávajúcich verzií

Takže z First decade jede na vistě 64 asi všechno, zkoušel jsem ty první 4ři a OK. Kupodivu první command i ra1 úplně v pohodě (málem sem zamáčkl slzu už je to dávno co sem to viděl poprvý:-) a na procesoru o 2960mhz pomalejším) nejdivnější byl tiberian sun ten se musel zpomalit ve hře. Renegade jel a Ra 2 už jsem nezkoušel ten určitě pojede taky. Generalsi jedou.

Vyuziju tematu:

Co byste dali na notebook - Core2Duo T7250, GeForce 8600, 2GB RAM, 320GB disk (nejaky MSI, ted nevim z hlavy presne), ovladace jsou pro 32 i 64. Nemuzu se ale rozhodnout, ktery Visty koupit, jestli 32 nebo 64. Notas se dodava bez OS, takze k tomu musim neco koupit - "linux nechci, obcas si chci hodit nejakou hru".:))
Jinak vicemene domaci notas, obcas neco do prace, ale tam potrebuju jen Photoshop a to mi rikal kamos, ze je snad jedina vec od Adobe, ktera bezi v pohode i pod 64 bit.

1. se 2GB nechápu, proč chceš 64b OS
2. Photoshop samozřejmě na 64b Windows nefunguje korektně, nefungují pluginy, padá, je to prostě z pohledu programování sračka (jako vše od Adobe)
3. 64b OS jsou obecně pomalejší, svůj hendikep ale vyvažují podporou větší RAM pro 64b aplikace (které ovšem na platformě Windows znám snad jen 3-4 a všechny jsou serverové)