Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký SW funguje a nefunguje na Vista x64?

Zdravím, rozhoduji se, zda si pořídit Windows Vista 32-bit nebo 64-bit. Proto bych chtěl posprosit uživatele 64-bit verze Windows Vista zda by mohli napsat, které programy se jim na nich nepodařilo rozchodit a které fungují bez problémů. Nerad bych byl později překvapen.
Předem díky.

OK, takže namátkou mě zajímá:
- MS Office 2007 pro studenty a domácnosti
- Acrobat Reader
- Zoner Photo Studio
- PC Translator
- AVG
- Nero Burning Rom
- Total Commander
- Thunderbird
- DVDFab Platinum
- PowerDVD 5.0
- Kodeky DivX, XviD
- QIP
- AIMP

Z her pak:
- Command and Conquer (vše)
- Need for speed
- Mafia
- Hidden and Dangerous
- Call of Duty 2, 4
- Wolfenstein
- FarCry

office jede od 2003, acrobat r od verze 8, avg od 7,5, nero od 7, powerdvd 5 bych tam nedával ideálně 7 n 8, total ok, kodeky ok, qip a myslím i aimp sem zkoušel

comand and conq nepojedou ty dosové pouštěné přes 4gw ale možná pojedou upravené v té megaedici first decade -můžu zkusit

nfs ty nový pojedou, farcry a cod jede. mafia a spol nevím

hlavní rozdíl je v tom že už konečně nepojede 16bitový software různe staré účta v jakoby dos okně a podobně.

z emulátorů dvd jede ok daemon-pochopitelně nový.

Díky za odpověď. Zmíněnou megaedici Fist Decade mám také koupenou, ale zkoušením se zbytečně nezdržuj. Snad jen kdybys neměl do čeho rejpnout :-)
Dost lidí mě od 64-bit. operačního systému zrazuje, ale mě zase přijde líto nevyužít 4GB RAM. Kdyby si to mohl člověk alespoň doma otestovat... Bohužel při nákupu Windows už musím vědět zda chci x32 nebo x64, pozdější změna není možná. To se MS nepovedlo :-/

Takže z First decade jede na vistě 64 asi všechno, zkoušel jsem ty první 4ři a OK. Kupodivu první command i ra1 úplně v pohodě (málem sem zamáčkl slzu už je to dávno co sem to viděl poprvý:-) a na procesoru o 2960mhz pomalejším) nejdivnější byl tiberian sun ten se musel zpomalit ve hře. Renegade jel a Ra 2 už jsem nezkoušel ten určitě pojede taky. Generalsi jedou.

Vyuziju tematu:

Co byste dali na notebook - Core2Duo T7250, GeForce 8600, 2GB RAM, 320GB disk (nejaky MSI, ted nevim z hlavy presne), ovladace jsou pro 32 i 64. Nemuzu se ale rozhodnout, ktery Visty koupit, jestli 32 nebo 64. Notas se dodava bez OS, takze k tomu musim neco koupit - "linux nechci, obcas si chci hodit nejakou hru".:))
Jinak vicemene domaci notas, obcas neco do prace, ale tam potrebuju jen Photoshop a to mi rikal kamos, ze je snad jedina vec od Adobe, ktera bezi v pohode i pod 64 bit.

1. se 2GB nechápu, proč chceš 64b OS
2. Photoshop samozřejmě na 64b Windows nefunguje korektně, nefungují pluginy, padá, je to prostě z pohledu programování sračka (jako vše od Adobe)
3. 64b OS jsou obecně pomalejší, svůj hendikep ale vyvažují podporou větší RAM pro 64b aplikace (které ovšem na platformě Windows znám snad jen 3-4 a všechny jsou serverové)