Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezobrazujuce sa usb kluce

Win XP HE SP2. PC detekuje usb kluce, spravne im priradi meno, ovladace funguju, akurat im nepriradi ziadne pismeno. V computer managmente disk tiez nie je vidiet, ale po obnove a cca 2par min premyslania najde kludne aj oba usb kluce. Kluce vsak napriek tomu neviem otvorit. Evetn viewer nehlasi nic podozriveho a ja neviem, ktorym smerom sa mam uberat.

To som samozrejme skusil. Pismeno sa priradi, ale to je tak asi vsetko. Pozrel som si, ci je nastavene automaticke mountovanie a priradovenie pisme cez tweakui a vsetko je tak ako ma byt. Akoby zlyhavalo mountovanie diskov, resp ich priradenie do diskov cez computer managment. Spravca zariadeni kluce zaregistruje hned, tam problem nevidim. CM az po mojom rucnom zasahu. Ked kluc vytiahnem hned zmizne odtial, ked zastrcim musim dat rucne obnovenie inak ho nevidi.
Ale aj ked ho vidi kluc stale nie je dostupny a neda sa z neho citat (ani v CM nie je vysvietene otvorit).

klíčenka je rovnou do pc nebo do nějakého hubu / přes kabel? dělají to přední i zadní vstupy? všechny flashky / usb mass storage foťáky apod.?

když nebude žádný nápad, tak odebrat řadič usb, a případně přeinstalovat driver chipsetu.

existuje i sw - běží jako služba - pro vnucení písmen flashkám ať se nepletou mezi cd, sítě, šuplíkové disky .. usbdlm_e.html

Skusal som tom len s dvoma klucmi. Robilo to s oboma (a-data a kingston).
Robia to aj zadne vystupy. Tlaciaren pripojena dozadu funguje ok.

Radic som odobral a to nepomohlo.
Ten soft skusim.

Inak pred polozenim otazky som presiel googlom podobne problemy a vyskusal zatial vsetky riesenia, co ste tu navrhli a nic;o(.

ještě bych zkusil pohledat u výrobce boardu nový ovladač k chipsetu, a přeinstalovat ho.
v biosu není usb zakázaný?
ve správci zařízení se objevuje něco jako usb vysokokapacitní paměťové zařízení, nebo není detekováno?

když funguje přenos přes usb do tiskárny/z myši, měl by (s nainstalovaným ovladačem chipsetu) fungovat i mass storage režim - čili hw vadu chipsetu bych vyloučil.

Podobný problém jsme měli teď v práci. Foťák jako mass storage se bez problémů načetl, ale USB klíč ne. Respektive se načetl, ale nepřiřadilo se písmeno a nešel otevřít.

Pomohlo přehodit USB myš s USB klíčem. Myš a foťák fungují ve všech 4 USB portech, USB klíč funguje jenom v jednom a to jen za podmínky, že ten vedlejší zadní je volný...

Ale proč to tak je, to nikdo neví :-|

Tak ma napadá taká blbosť. Pri vložení kľúča treba inštalovať. Pokiaľ tam práve ten kľúč nikdy nebol. Netreba sa pohrať s právami? Osobne som to bez afmin práv nikdy neskúšal, tak možno trepem, ale čo ak?

To je divne. Co je na tych USB klucoch? Nie je na nich autorun.inf s nejakym virom apod? - ze ci nahodou sa explorer nesnazi to automaticky nacitat a kompletne pri tom zblbne.

Ako dalsi mozny dovod by ma napadalo ze sa na to PC niekto pokusal nainstalovat nejaky iny (nie MS) univerzalny ovladac pre USB kluce / mass storage, napr. nejaku hovadinu pre Win98SE a tym prepisal originalny ovladac, a teraz ten W98 ovladac jaksi nefunguje (co je u XP normalne...) To bude ale asi tazke napravit, ale skus po strceni USB sticku sa pozriet do spravca zariadeni - pod USB kontrollermi by si mal mat ten USB mass storage, pravy klik - vlastnosti ze aky ovladac tam mas. Ja na WinXP tam mam nejaky od MS ver.5.1.2600.0 z 1.7.2001

Alebo tie USB sticky niekto preformatoval na nejaky divny format.

Ide o pc v skolskej ucebni. Kluce su ok na hw totoznom ziackom pc nabehnu hned ok. Ovladace su ok, okrem toho som ich odstranoval a znovu instaloval.
Kluce hlasi ako fat oddiely.
Mne to pride skor ako problem toho automountu.Fw tam nie ziaden, antivir len NOD, navyse 2.7 verzia, co je len antivir cisto.
Vyzera to tak, ze budem musiet ustupit a spravit reinstal. Inak tp pc je ucitelske a musel som im tam nechat admin konto, takze toto je vysledok. Ale zase na druhej strane uz im tam ide 1.5roka, takze to tak zle nie je;o).

Ovladace su ok, okrem toho som ich odstranoval a znovu instaloval.

odkial si zohnal ovladac pre mass storage device? Ja nepisem o ovladacoch k HW, ale o ovladaci ktory sa priradi tomu USB klucu, ten je sucastou Win a nikde sa ako instalacka nevyskytuje, a ked ho niekto posahal tak asi je to v pr... (reinstall). Pozrel si v spravcovi zariadeni ze aky ovladac dostane ten USB kluc? Ak tam budes mat nejaku blbost tak zistime co to su za dll a mozno ju bude stacit prepisat spravnou.

Inac ak tam vidis FAT oddiel, tak na nom musi byt pismeno, skontroluj ze je to pismeno jedinecne v systeme. Moje WinXP totiz s oblubou priradzuju USB sticku pismeno obsadene LAN diskom a musim to rucne menit inac sa na USB stick nedostanem :-)

Ovladace na mass storage su v ovladacoch chipsetu takze som znovu spustil install z cd co bolo prilozene k doske.
Pismeno je jedinecne. Cez tweakui vidim tieto pismena ako priradene, ale inde uz nie.
Pismenom to asi nebude lebo som skusal aj dalsie v poradi a robilo mi to to iste.