Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neukazuje se hladina inkoustu

Ahoj, potřebuju radu...mám Epson c20 a neukazuje mi hladinu inkoustu3-[ neřááád jeden....ani černyyy ani barevný. Tedm mi bliká, že mi došel...ale nevim zda ten či onen....Tiskárnu jsem instalovala již po třetí, ale nepomohlo to...nevíte čím by to mohlo býta zda se stím dá neco delat????Dekujiiii;-)

Není nainstalovaný status monitor nebo je něčím zakázaný. Vidíš ho ve Správce úloh/Procesy? Mělo by tam být něco jako E_Sxxxx.EXE

-Double-click the My Computer icon.
-Double-click the Printers folder.
-Right-click the icon for your printer, and click Properties. If you are using Windows NT 4.0, you can choose either Document Defaults or Properties.
-Click the Utility tab.
-Click the EPSON Status Monitor 3 icon to start the EPSON Status Monitor 3 utility.

Note:
Clearing the Monitor the printing status check box during normal operation causes the Status Alert window to stop monitoring some errors. See Status Alert Window for more information on this function.

Ano,přesně tak,předvolby tisku a hlavně při zapnuté tiskárně.Mě to taky neukazovalo stav inkoustu v mé 10 let staré Epson Stylus DX4400.Přes ikonku tiskárny se mi stav nezobrazoval ale v NB W10 v nastavení tiskárny a skenery,levý klik na tiskárnu,klik na spravovat,klik na předvolby tisku.

Na zobrazenie stavu náplní je obyčajne treba, aby bežala niaka aplikácia /súčasť inštalačného cd k tlačiarni/, ktorá sa spúšťa po štarte PC.Zvyčajne býva v Štart-všetky programi-pri spustení /aspoň u HP je to tak/.Môžeš ju skúsiť nájsť, mala by byť v program files a v priečinku pre danú tlačiareň.Tam musíš zistiť ktorá to je /poklikať na aplikáciu a skontrolavať či to ukazuje/ a vytvoriť odkaz na ňu v položke "pri spustení". Ak nie ináč, tak odpoj usb kábel, odinštaluj tlačiareň a znovu ju nainštaluj podľa doporučeného postupu.

Takže práve riešim tento istý problém so servisným strediskom /HP/.Pôvodne tam bola tlačiareň so stálou signalizáciou otvorených dvierok , vymenili ju za novú, problém zostal a pridal sa problém ten, že neukazuje hladinu náplní, ani na display ani v pc.Vymenili ju opäť za novú,ale stav náplní naďalej neukazuje.Po dlhosiahlych telefonátoch mädzi mnou, servisom a "HP odborníkmi", som dostal nasledovné vysvetlenie:Stav náplní sa nezobrazuje preto, lebo bola tlačová kazeta,ako nová, vložená do predošlej tlačiarne/vtedy stav ukazovala/, pri reklamácii bola vybratá a vložená do novej tlačiarne/už sa stav náplní nezobrazil/.V rámci jednej tlačiarne môžeš vybrať a vložiť kazetu, avšak ak ju dáš do inej tlačiarne, stav sa nezobrazí.Vraj si ju tlačiareň naformátuje atď.Takže som im po tomto vysvetlení povedal, čo si o tom všetkom a o ich výrobkoch myslím.Som už bez tlačiarne mesiac, minul som kopec peňazí, lebo som musel chodiť tlačiť inde a pod., takže už nemám chuť sa s nimi naťahovať.Jedno je isté : HP už nikdy viac.Ináč jedná sa o typ HP Photosmart D 5160.Možno je to aj tvoj problém a ak nie, tak možno odradím ďaľších potencionálnych zakazníkou, pred nákupom tohoto "Hi.Tec" výrobku. Ahoj.