

nelze nainstalovat usb tiskárnu
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli mi někdo můžete pomoci s nemožností nainstalovat tiskárnu HP Laser Jet 1018. Po nainstalování ovladače instalační program vybídne k zapojení a zapnutí tiskárny. Když to udělám, v dolním pravém rohu vyběhne okénko s tím, že usb zařízení nebylo rozpoznáno, nepracuje a system windows je nerozpoznal. Tak jsem ovladače odinstaloval, vyčistil registry a restartoval. Znovu nainstaloval, ale opakuje se to stále dokola. Zkusil jsem i zapojit do jiného usb portu, ale je to stále stejné. Na předchozím pc nám tiskárna fungovala bez problému. Byl tam stejný os winxp. Nevíte někdo, co s tím?díky, d
Tak problém vyřešen. Jen pro podobné zoufalce. V biosu jsem přenastavil usb port na 1.0 a nainstalovalo se to v pohodě. Hezký den, d.
jsi si jist že máš nainstalované drivery k chipsetu tvého boardu? (byly na cd k boardu/pc)
nebo máš i ve windows režim usb1.1? - tak to ti přeju hezké večery při kopírování dat na flashku.
jinak to vypadá na nějakou hodně čínskou desku, která si moc nerozumí ani s vlastním biosem.
Jestli je hodně čínská nebo málo čínská to netuším. Flashku nevlastním, chtěl jsem zprovoznit tiskárnu, což se zadařilo. Ve správci zařízení je vše bez otazníku, tak by to snad mělo být ok. Nejsem odborník, jen potřebuju vytisknout faktury a používat jeden program, který bez nainstalované tiskárny nepracuje.
staré tiskárny se opravdu dělaly jen s pomalejším rozhraním usb1.1, tam bych potíže jakž takž chápal. ale to není tvůj případ
takže buď podivný usb kabel (hp nedodává v ráci snížení svých nákladů originální kabel), nebo divná deska, nebo chybějící ovladače chipsetu bez kterých port nejede v režimu usb2.0
je to sviňská tiskárna a sw podpora. Měl jsem LJ1020 a chovalo se mi to úplně stejně jako tazateli. A taky mi to fungovalo po přepojení na USB 1.1. Což jsem ale nebral, tak jsem to vrátil na 2.0 a reinstaloval Windows při zapnuté tiskárně. Od té doby to běhá bez problémů na plnou rychlost, aniž bych vyměnil nějaký kabel.
Ze supportu Cannonu mi odpověděli asi po dvou týdnech ve smyslu "Jsme rádi, že se problém podařilo vyřešit. Pokud bude přetrvávat, obraťte se na nás. Jinými slovy nemají šajnu, co za to může."
Ved jasne ze napr. so smejd kabelom to s USB1.1 pojde a s USB2.0 nepojde (USB2.0 je 40x rychlejsi ako USB1.1, tak potrebuje aj trochu lepsi kabel).
Skusal si aj iny (co najkratsi) USB kabel? (si pozicat nejaky slusny USB kabel odniekial apod)
Ak ti nevadi ze mas 40x pomalsie USB, tak OK mozes to nechat tak.