Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod videa

Co to je za profil Home Theater nebo HD 720p Profile nebo HD 1080p Profile
Jsou to profily z programu na převod videa do Divxu (DivX Converter) Hledám to nejlepší nastavení a tohle nevím co znamená

Home Theatre - rozlišení jako DVD (oboje - PAL, NTSC)
720HD - rozlišení 1280x720
1080HD - rozlišení až 1920x1080
- vždyť máš to tam napsané, to snad není se potřeba ptát.
Pokud zpracováváš DVD a budeš přehrávat v počítači nebo na stolní DVD, tak zvol Home Theatre. Kvalita samozřejmě záleží, jaký bitrate zvolíš a zda budeš zpracovávat dvouprůchodově, také je dobré si předem spočítat tzv. "index kvality" (počet bitů na bod).
Viz také:
http://www.netcam.cz/encyklopedie-ip-zabezpeceni/ro zliseni-videa.php#ntsc
Rozli%C5%A1en%C3%AD

ze stolního DVD

Tak tady pozor, buď video udělej jako DVD Video, nebo MPEG-4 SP (stařičký divx) nebo MPEG-4 ASP (všechny divx, xvid)ale bez rozšiřujících funkcí, aby ti to přehrávač vůbec přehrál - najít "ASP Ready" přehrávač snad ani nelze.:))

EDIT// viz zde: http://www.digilidi.cz/avi-na-dvd-prehravacich-aneb -proc-nektere-hraje-a-jine-ne

Jo. :-) Pokud nemáš telku zvící rozměrů fotbalového hřiště.

A vyzkoušej(třeba v avidemux) kousek videa ušmiknout(nějakou akční scénu) a mrkni na to ve stolním jestli nekostičkuje nebo se netrhá. Jestli kostičkuje přidej víc bitrate. (zhruba řečeno)

Jo dík jen pro upřesnění
Přehrávám to na DVD přehrávač Philips DVP5960
přehrává DVD+R/RW, DVD-R/RW, DivX, (S)VCD, CD-R/RW, MP3, WMA, JPEG • MP3 a JPEG přehrává i z DVD disků • upscaler na vysoké rozlišení (720p/1080i) • USB port (přehrávání MP3, JPEG, DivX) • zoom