Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde připojení k internetu

dobrý den,mám doma pc s internetem přes kabel.OS win xp.koupil sem si notebook s OS win vista home premium.když si zapojím kabel do notebooku nechám vyhledat internetové připojení tak to nic nenajde.zkoušel sem opsat přesně ip adresu a dns server ale pořád se nemůžu připojit.slyšel sem něco o mec adrese,tak sem si stáhl program na změnu mec adresy síťovky,ale nevým kde se dá zjistit.u kamaráda jsem se na internet přes kabel v pohodě připojil.prosím poraďte mi někdo.nevím jestli to pomůže,ale notebook je HP G7000

Vaše připojení (bohužel o něm nedáváte žádnou informaci) je pravděpodobně vázáno na MAC (fyzickou) adresu síťové karty.
Nejlepším postupem je poskytovateli připojení nahlásit novou MAC adresu, kterou zjistíte postupem:
klávesa Win + R - do okánka "Spustit" napsat "cmd" + Enter - Do "černého okna" napsat "ipconfig -all" a vyhledat odstavec "Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti". V tomto odstavci je řádek "fyzická adresa: .....". To je ono.