Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztracený key kod instalace

ahoj rád bych poprosil o radu zhruba asi před 4roky jsem koupil celou pc sestavu i s windous xp home ale stratil jsem aktivační kod dá se to nějak sehnat abych nebyl odstřihnout,protože momentálně si nejsem jistej jestli mám nainstalovanej originál nebo ne.dík za radu m.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Hele, da se vygooglit, nejaky programek na zjisteni key kodu nainstalovanych windows XP, ale me to psalo, ze je to vir, protoze jsem to stejne potreboval preinstalovat, tak jsem ho spustil a nejaky kod to vyprsklo, ale jestli byl spravny bohuzel nevim, nez jsem PC stihl preinstalnout, tak zmizelo se zarizenim k nemu pripojenym na opravu a jeste se to nevratilo.
Tak to muzes zkusit a pak napis, jestli funguje.

aktivačný kod Ti nadiktujú pri telefonickej aktivácii,alebo sa automaticky vyplní pri online aktivácii a vypočítava sa z digitálneho hashu,ktorý vytvorí inštalátor windows s produktového kodu a ďalšieho digitálneho hashu,ktorý vznikne vypočítaním z digitálnych signatúr 5-tich hardwarových komponentov a všetko sa uloží do súboru wpa.dbl,pokial si pôvodnú aktiváciu prevádzal cez internet,aktivačný kod Ti nepovie absolutne nikto,je zašifrovaný v súbore wpa.dbl a jeho kopii,uloženej na licenčnom serveri microsoftu,aktivačný kod Ti nezistí ani žiadny software,zistí Ti len pôvopdný produktový kod a vygenerovaný digitálny hash,ktorý sa používa na výpočet aktivačného kodu

product key finder nezistí aktivačný kod,on zistí produktový kod a to sú dve naprosto rozdielne čísla,produktový kod je kod,ktorý je nas COA nálepke a aktivačný kod je číslo,ktorýám sa aktivuje windows,a nadiktujú ho na licenčnom serveri pri telefonickej aktivácii a ktorý sa naťuká do predpripravených okienok v pc a kopia windows sa tým aktivuje,pokial chce pôvodný zadávatel otázky zistiť aktivačný kod,ten je dodatočne nezistitelný,pokial bola aktivácia prevedená cez internet,je zašifrovaný v súbore wpa.dbl a je šifrovaný 2048bitovou šifrou,zistitelný je len pôvodný produktový kod a vygenerovaný digitálny hash príslušnej inštalácie,a tieto veci vie prezradiť Sisoft Sandra,Everest ap.

Zdravim.Ja bych potreboval vedet,co mam udelat,kdyz mi Win hlasi nelegalni system,koupil jsem si original CD s Win XP HE,ale nechce se mi reinstalovat,uz jen z toho duvodu,ze mam hromadu dat na HDD a tim bych asi o ne prisel.Muzete mi poradit,kde a jak vlozit product key s tim,abych nestravil u PC "tyden"?Vim,ze se uz o tyhle vecech psalo x-krat,ale nemuzu to tady najit..:-[
Dekuji za radu!

Tohle se, tuším, dá změnit při aktivaci. V případě, že není možné windows aktivovat, nabídne to možnost zadat jiný product key, na základě kterého jsou pak generovány nové aktivační kódy. Tohle je to, co potřebuješ. Vyvolat aktivaci, donutit ji k zadání nového product key a následně zadat klíč, který máš na svých koupených woknech..

Dekuju za radu,sand si s tim budu vedet rady..Jinak,budu to muset aktivovat pres telefon?Jestli jo,neni to sprosty od MS??Koupim si legal Wina jeste platit kredit co s e s nima spojim a ze to neni nic lehkyho,same cisla a az pak konecne nejaky operator..!]:(