Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení souborů a tiskáren - vše nastaveno dobře, přesto.....

Zdravím uživatele poradny a prosím o radu:

Všechny počíteče v síti se bezproblémově připojí k internetu, avšek co se týče sdílení souborů a tiskáren je jeden černou ovcí. Sdílené složky jiných PC tento stroj vidí, avšak sám už je neposkytuje.

Sdílení souborů a tiskáren - vše nastaveno dobře, přesto se k danému počítači nemohu připojit.

[sitwy1.jpg]

Když je počítač řádně připojen k síti, tak hláška vyskočí hned. Když je počítač vypnut (odpojen od sítě) tak tato hláška vyskočí až po chvilce.

Sdílení povoleno v "Průvodci nastavení síťě" a je vidět, že je nainstalováno a povoleno v "Připojení k síti" příslušícímu dané síťové kartě.

Na první pohled bych viděl problém nastavení zabezpečení a sdílení, ale vše vypadá v pořádku:

[http://img232.imageshack.us/img232/2807/90484050pf3 .jpg][http://img232.imageshack.us/img232/8731/76036066im7 .jpg]

Nastavení MS Firewall vypadá stejně jako u druhého PC, kde sdílení funguje.

Nebo tu může být nějaký program, který sdílení blokuje?

Jediný rozdíl oproti minulosti je, že nepoužívám "Zjednodušení sdílení souborů", jak je vidět a předchozích obrázcích, ale to by s tím stejně nemělo mít nic společného.

Nebo neexistují nějaké síťové certifikáty bo co?

Fakt už nevím, co s tím.

Tak mne sa (myslim, neoveroval som to teraz) taky dialog objavuje aj ked napr. zapnem firewall bez vynimiek. Dementny Win namiesto toho aby jasne napisal aky konkretne error nastal, a ci nieco vobec obdrzal, zahlasi taku vseobecnu pi****nu pri akomkolvek probleme.
P.S. a ano nech si nastavi ucty a sposob zdielania tak ako na inych PC ktore funguju (predpokladam ze ma vsade guest ucet a zjednodusene zdielanie) resp. tak ako pises vyssie, predpokladam ale ze to uz davno urobil.

P.S.2. inac citujem z toho co pise vyssie "Zkusil jsem vypnout jednoduché přihlašování a zaheslovat účet a nenabídlo to přihlašovací formulář.", ak by to bolo len v opravneniach tak by mu prihlasenie nabidnut malo, nie?

FileSystem. Prostě - jak jsou nastavena oprávnění na složku? Přidej tam "everyone" aspoň pro "zpobrazit a číst"

P.S.: reaguj prosím pod post (na koho chceš reagovat, u toho klikej na "odpovědět"), na který reaguješ, teď sis odpověděl "sám na sebe"

edit: nahoře jsem ti to psal, neobtěžoval ses ani odpovědět... 3-[

No mal som tento problem, a napokon som ho vyriesil zaujimavym sposobom. Bolo treba vela citania v nastaveniach win-u. Ide o to, ze aj ked povolite guest -ucet, v zakazanych vam zostava Everyone, ktory je nadradeny vsetkym uctom(podla toho, co mi win pisal) takze je treab odstranit/povoilt okrem guesta aj Everyone