
Sdílení souborů a tiskáren - vše nastaveno dobře, přesto.....
Zdravím uživatele poradny a prosím o radu:
Všechny počíteče v síti se bezproblémově připojí k internetu, avšek co se týče sdílení souborů a tiskáren je jeden černou ovcí. Sdílené složky jiných PC tento stroj vidí, avšak sám už je neposkytuje.
Sdílení souborů a tiskáren - vše nastaveno dobře, přesto se k danému počítači nemohu připojit.
Když je počítač řádně připojen k síti, tak hláška vyskočí hned. Když je počítač vypnut (odpojen od sítě) tak tato hláška vyskočí až po chvilce.
Sdílení povoleno v "Průvodci nastavení síťě" a je vidět, že je nainstalováno a povoleno v "Připojení k síti" příslušícímu dané síťové kartě.
Na první pohled bych viděl problém nastavení zabezpečení a sdílení, ale vše vypadá v pořádku:
Nastavení MS Firewall vypadá stejně jako u druhého PC, kde sdílení funguje.
Nebo tu může být nějaký program, který sdílení blokuje?
Jediný rozdíl oproti minulosti je, že nepoužívám "Zjednodušení sdílení souborů", jak je vidět a předchozích obrázcích, ale to by s tím stejně nemělo mít nic společného.
Nebo neexistují nějaké síťové certifikáty bo co?
Fakt už nevím, co s tím.
A přestaňte ho všichni oblbovat s firewallem, službami a pracovními skupinami, když už se mu zobrazuje tenhle dialog, tak má tohle správně...
Tak mne sa (myslim, neoveroval som to teraz) taky dialog objavuje aj ked napr. zapnem firewall bez vynimiek. Dementny Win namiesto toho aby jasne napisal aky konkretne error nastal, a ci nieco vobec obdrzal, zahlasi taku vseobecnu pi****nu pri akomkolvek probleme.
P.S. a ano nech si nastavi ucty a sposob zdielania tak ako na inych PC ktore funguju (predpokladam ze ma vsade guest ucet a zjednodusene zdielanie) resp. tak ako pises vyssie, predpokladam ale ze to uz davno urobil.
P.S.2. inac citujem z toho co pise vyssie "Zkusil jsem vypnout jednoduché přihlašování a zaheslovat účet a nenabídlo to přihlašovací formulář.", ak by to bolo len v opravneniach tak by mu prihlasenie nabidnut malo, nie?
Jak už jsem uvedl, tak na druhém pC, kde to funguje, mám jednoduché sdílení a účet Guest NEmám ani povolen.
Nabízí se tedy, jestli s tím účet Guest má tolik společné.
FS???
FileSystem. Prostě - jak jsou nastavena oprávnění na složku? Přidej tam "everyone" aspoň pro "zpobrazit a číst"
P.S.: reaguj prosím pod post (na koho chceš reagovat, u toho klikej na "odpovědět"), na který reaguješ, teď sis odpověděl "sám na sebe"
edit: nahoře jsem ti to psal, neobtěžoval ses ani odpovědět...
No mal som tento problem, a napokon som ho vyriesil zaujimavym sposobom. Bolo treba vela citania v nastaveniach win-u. Ide o to, ze aj ked povolite guest -ucet, v zakazanych vam zostava Everyone, ktory je nadradeny vsetkym uctom(podla toho, co mi win pisal) takze je treab odstranit/povoilt okrem guesta aj Everyone