Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávkový soubor

Napsat zaváděcí soubor AUTOEXEC.BAT a CONFIG.SYS pro zavedení určitých
zařízení např.: zavedení ovladače pro grafickou kartu, zvukovou kartu, myš a atd.. Nevim si stim rady. Byl bych děčný za cokoliv.

No jakoby takovej úkol. Snažim se o tom najít cokoliv na netu, ale bezúspěch.

Napsal sem tohle "autoexec.bat" ale ani nevim jestli je to treba v config.sys.

@echo off
title Dávkový soubor na ovladače

echo.
echo Klavesnice
start D:/OSPS/DKbFltr.sys

echo.
echo Paměťové karty
start D:/OSPS/ayv1wani.sys

atd...atd...

echo.
pause
ex it

Zkusil sem něco podle návodu a zajímalo by mě jen, jestli tam někdo hrubou chybu. Prosím

Autoexec.bat

@ECHO OFF
PROMPT $P$G

SET SOUND=C:\BOOT\SB
SET TEMP=C:\SYSTEM\TEMP
SET PATH=C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\COMMAND;C:\SYSTEM;C:\BOOT;c:\;

GOTO %CONFIG%
:dos

    LH C:\BOOT\MSCDEX.EXE /D:TEAC-CDI /m:10 /L:M
    lh C:\BOOT\mmouse.com

GOTO END

:END

Config.sys

[MENU]
MenuItem=dos, MSDOS
MenuDefault=dos,1

[dos]

include himem
include xms
include env
include cdrom
include sound

[cdrom]
DEVICEHIGH=C:\BOOT\TEAC_CDI.SYS /D:TEAC-CDI

[sound]
DEVICEHIGH=C:\BOOT\SB\DRV\CSP.SYS /UNIT=0 /BLASTER=A:220

[env]
LASTDRIVE=D
switches=/f
DOS=HIGH,UMB
FILES=120

[himem]
DEVICE=C:\BOOT\HIMEM.SYS /testmem:off

[xms]
DEVICE=C:\BOOT\EMM386.EXE noems

to máš pro win3.1? zdravím zombie :))

- protože máš v configu jedinou možnost v menu, nemá to větvení a odskok na %CONFIG% v autoexecu význam (ale máš to připravené pro víc voleb)
- pokud použiješ pro cd mechaniku parametr letter=m:, nemůžeš mít v configu omezeno LASTDRIVE=D
- v autoexecu postrádám smartdrive a jeho parametr pro cd (ale jestli to není pro dos ale pro win3.1, není nutný)
- na nějaký TEAC_CDI.SYS se dá myslím vyprdnout, na všech dosových bootovacích disketách používám nejlepší nejkompatibilnější ovladač oakcdrom.sys z win95
- DEVICE=C:\BOOT\EMM386.EXE noems se dá ještě dobře vytunit pro využití volných bloků v umb memory, využitelné pokud potřebuješ v dosu získat kolem 600kb volné ram. no, v dnešní době když je zvykem mít i několikatisíckrát víc paměti k dispozici ... :puff:

Vypada to normalne, ale ten rozkok v tom Configu je v podstate zbytecny, nemas tam jinou volbu.

Pokud mas nastaven PATH na ten c:\boot.....tak uz pak nemusis zadavat tu cestu znovu:
napr. lh C:\BOOT\mmouse.com

Jinak si nainstaluj nejaky virtualni PC a muzes laborovat.. ;-)

Rád bych připodotknul na závěr debaty to, že ta informace o neznalosti příkazu Start je chybná. Zná ji jak libovolný Command.com, tak Cmd.exe (a tak i mé oblíbené 4dos.com, 4nt.exe, Tcmd.exe ...), je tedy v Autoexec.bat použitelný. Druhou věcí je to, že by byl poněkud zbytečný, ale existuje.

?? Tak s tim Startem bych si tak jisty nebyl.

Schvalne jsem vytahnul stare diskety a po zadani prikazu Start:

Disketa od WinME, Win98SE, DOS 6.22 prikaz nezna. Dal uz jsem nezkousel.

A:\>start
Chybnì pý¡kaz nebo n zev souboru (pripadne Bad Command or File Name).

Nu, vidím, že přes můj téměř požehnaný věk moje paměť do věků nesahá (ovšem je také pravdou, že jsem dos rychle nahradil MS-DOS 6.22 dosem z Windows a pokud jsem musel něco dělat s MS-DOsem, tak jsem ho takovými věcmi, jako je start a podobně, netrápil. To mě ovšem neomlouvá).