Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NERO-Proč nehraje hudba kopie CD ?

Mám originálku CD hry Rollcage Stages2.
Štve mě, že během hry se přehrává hudební stopa přímo z CD, jako audio - DVD-ROMka neustále šustí.
Proto jsem si udělal kopii CD na disk do "IMAGE.NRG".

Hra sice funguje, ale nefunguje vůbec hudba (která se vůbec "nepřehrává" z image).
Image jsem zkoušel tvořit v několika profilech.
Konkrétně při profilu "Smíšené CD" a "hudební CD".

Netuší někdo proč se toto děje ?

NERO 8.2.8.0

Pokud bych mohl poradit s tím šustěním, tak jsem dostal radu používat prográmek "CD Bremse", který přinutí mechaniku pracovat pomalu. Občas se mě taky nepodařilo udělat kopii některých herních CD s audio stopou tak, aby se to chovalo stejně, jako CD v mechanice.

Aha, tak výhradně NERem to být nemusí.
Právě jsem obětoval CD na které jsem to pálil "on-fly" kopie z kopie ve vrtuální mechanice a voa-la - jede.

Takže celý problém skutečně není přímo v image, který evidentně udělá i to NERO OK, ale je zakopán někde ve virtuální mechanice.
What the hell is that ]:(? Any suggestion ?

No vsak uz ti napisal Prasak, stiahni si cd-bremse (najdes cez google), alebo aj nero obsahuje tool na obmedzenie rychlosti mechaniky. Na prehravanie CD staci rychlost aj 2x a tu pocut urcite nebudes. Rychlost bude obmedzena tusim len ked bezi program, potom si to zas mozes dat naplno ked dohras...

Ne, ne. Me jako primo nevadi ten zvuk te mechaniky. Kdyz si dam sluchatka, tak o tom ani nevim.
Me jde o zivotnost te mechaniky, ze ji nerad trapim kdyz to hraju treba hodku. Je to defakto totozna operace,
jako kdybych celou hodinu neco bez prestani kopiroval.

Navic jsem zjistil, ze kdyz si to (image-CD) pustim ve Windows-media playeru, tak normalne ho prehrava.

Tak to je dost tazke, ono audiostopa sa da prehravat 2sposobmi, digitalne(grab->data do zvukovky) a analogovo. Digitalne je defaultne nastaveny mediaplayer a dnes uz asi vsetko (co mna osobne sere lebno to roztaca mechaniku na 40x rychlost). Analogovo sa prehrava tak ze program posle do mechaniky len prikaz "hraj stopu X" a vsetko robi potom mechanika a hudba ide priamo z mechaniky cez analogovy kablik do zvukovky, a spravidla sa mechanika toci vtedy len rychlostou 1x. Ten kablik do zvukovky ale asi virtualna mechanika nema :-D Mas analogovy kablik z mechaniky do zvukovky? Ak ano skus ho vytiahnut alebo stlmit v mixeri CD resp. nejaky Aux apod. a potom hrat hru z fyzickeho CD, ak to prestane hrat tak je jasne ze to prehrava analogovo.
Ak to je tento problem, tak pomoze asi jedine prepnut hru na digitalne prehravanie ak to hra umoznuje (tipujem ze neumoznuje).

P.S. inac mozes skusit aj ten alcohol, moznoze on vie nejako "emulovat" aj analogove prehravanie, netusim. Alebo je tam uplne iny problem, tazko povedat, ja len hadam ze co by to mohlo byt, podla toho co si doteraz napisal.
P.S.2. zivotnostou mechaniky by som sa nezaoberal, ona sa ta mechanika dodrbe aj keby 2roky len tak stala v sufliku, kolieska sa "vyležia" ked budu stale v jednej polohe :-D Mam tu na stole jeden taky ležiak smejd :-)

Zkoušel jsem i Alcohol120, ale ani "jeho mechanika" nehraje tu hudbu, pokud se nejedná o hw mechaniku.

Když je právě řeč o tom digitálním přehrávání, tak tam by to přece mělo být totálně šuma-fuk.
V image chyba není. Jak jsem psal, když ten image vypálím na hw CD, tak hraje.

Hra ovsem jakoby pozna, ze to neni k dispozici [http://img371.imageshack.us/img371/7606/nosoundbd3. th.jpg]

Možná je to tim, že ta virtuální mechanika postrádá instrukce pro spuštění přehrávání stopy a ta hra využívá výhradně tento způsob pro instruování přehrávání.
Faktem taky je, že tento způsob "přímého přehrávání" se užíval jen historicky krátkou dobu, např. u Incoming a ještě pár her, dnes jsem ho už u nových her neviděl......
Možná je to tím, že stoupla výkonnost specializovaných procesorů pro zvuk a tak není zatížení vysoké (přičemž teda zvuk opravdu počítá zvukovka vždy...).

Ech, toto nastavenie u mna neovplyvnuje ani spravanie Windows media playera - aj ten stale prehrava digitalne :-D (hral som sa s tym davnejsie a u mna WMP prehraval vo WinXP vzdy digitalne, nezavisle na tom ako som to nastavenie nastavil :). Zavisi to od programu (t.j. v tomto pripade od hry) ze akym sposobom to prehrava.

Ale treba to skusit prenastavit, v XP je to v spravcovi zariadeni - mechanika - vlastnosti, vista momentalne neviem kde to ma (a ci to vobec vista ma, ked to v XP nemalo ziaden efekt :).