Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTFS

Prosim vás mám disk NTFS a mám na něm Windows XP a potřeboval bych na tenhle disk nainstalovat i starší Win98. Půjde to na NTFS? Nebo musim nějak převádět na FAT32? A chci mít na PC oba systémy

nepujde...

Sice do win98 existoval i plugin, ten vsak potreboval nejake ovladace z NT. Nativni podpora NTFS vsak neni.

Pokud ti staci emulovane W98, pouzij treba vitrualboch nebo Microsoft Virtual PC. Jinak budes skutecne muset pouzit FAT32.

Pozor! Pokud nainstalujes W98 na XP, budes muset opravit zavadec systemu. Aby to slo bezproblemove, da se prvni starsi OS, pak novejsi.

Virtual PC poskytuje cely virtualni pocitac. Proste pocitac v pocitaci. K jakemu ucelu potrebujes win 98?

jinak existuji i jine nastroje :-D Ja preferuji SUN VirtualBox ( to jsem koukal, ze uz to neni Innotek, SUN to asi zkoupil ).

Stahuj primo z microsoftu. Je to nastroj od nich zdarma tusim. Ale nemusim poskytovat pravdive informace, mel jsem to jednou, uz je to dele.

Nemozes pouzit virtual PC ak ti to IRDA nejde ani v "materskom" OS tak to urcite nepojde vo virtualnom OS. Zabudni na virtualne PC (a este k tomu na nejakom 266MHz historickom notebooku). Potrebujes normalne nainstalovat Win98. Ak chces aj WinXP tak musis mat disk rozdeleny na 2 oddiely a normalny postup je asi takyto:
1. nabootujes spustaciu disketu W98SE a spustis fdisk, zrusis vsetky oddiely na disku (tym zmazes komplet vsetko co je na tom disku! ) a vytvoris si na disku dva nove oddiely.
2. naformatujes prvy oddiel na FAT32: spustacia disketa Win98SE - prikaz format C:
3. nainstalujes Win98SE do prveho oddielu na disku (spustis setup z instalacneho CD Win98SE), po instalacii Win98SE nainstalujes do nich ovladace...
4. nainstalujes WinXP do druheho oddielu na disku (v instalatore zvolis druhy oddiel a das naformatovat na co chces, NTFS je lepsi ale nebude viditelny z Win98SE, ak zvolis FAT32 tak ten druhy oddiel bude viditelny aj z Win98SE), po instalacii WinXP nainstalujes do nich ovladace.

To je vsetko. Ked to urobis ako pisem vyssie tak pri starte budes mat na vyber ze ktory OS chces spustit. potrebujes ale dost miesta na HDD pre obe OS.

idiot si akurat ty, tak si tie tvoje prostriedky za desattisice kup a pouzivaj. A potom chcem vidiet ako mu vysvetlis ze po pouziti tvojich prostriedkov a naslednej doinstalacii Win98 (WinXP uz ma) mu nepojdu nabootovat WinXP.
P.S. Slovo "normalny" som myslel v zmysle "najjednoduchsi pre laikov", alebo "normalny z hladiska tych Microsoft OS aby pri instalacii urobili vsetko tak ako treba".

Tak daj link na nejaky ktory rozdeli disk bez straty dat a je freeware alebo plne funkcny shareware. Myslim ze mnoho ludi zaujimaju take freeware programy. Ja osobne som zatial narazil len na platene a aj tie su nahouby (mozne riziko posahania dat), podla mna je rozumnejsie mat data (vcetne image OS oddielu) zalohovane mimo HDD a potom nemam problem prerozdelit si disk ako chcem a potom nakopirovat OS oddiel a data nazad na HDD.