Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypalování

Dobrý den,
potřebuji návod, jak vypálit stažené video ve formátu avi s českým i anglickým zvukem. Na počítači normálně funguje v obou jazycích. Ale když už se mi to poněkolikátém pokusu konečně vypálilo tak, že to hraje v DVD přehrávači, tak to jde jen s anglickým zvukem, bez češtiny. Ta se mi tam vůbec nevypálila.3-[ Jak to mohu vypálit pokud možno v obou jazycích? Mám Nero a Movie Maker (v něm ale nejde vůbec video importovat) A ještě pokud je to vůbec možné - když to přehrávám na počítači v češtině je tam slyšet i angličtina, dá se to nějak vyvážit - tedy ztlumit tu angličtinu, aby byla slyšet jen čeština.

Děkuji mnohokrát, už mě nebavá plýtvat DVDčky

Plýtvat DVDčkama,je zbytečné,pokusný výpal dělám na DVD+-RW a pakliže je vše v pořádku použiji normální DVDčko.
Zkus převést avi na DVD formát/VIDEO_TS/,ale zkusil jsi,jak na PC/nevím v čem to přehráváš/,tak na DVD přehrávači v menu nastavit zvukovou stopu?

Kontejner Avi umožňuje dvě zvukové stopy. Pokud stolní DVD přehrávač neumí toto detekovat a dát na výběr mezi dvěmi stopami, udělal bych to jinak. Vytvořil bych DVD video, z avi bych demuxnul (vykopíroval) obě audio stopy a převedl na DVD video se dvěmi stopami.

1. Demuxnout audia (momentálně nemám u sebe dvouzvukový avi)Avidemux, MediaCoder - audio/uložit nebo audio/kopírovat audio- zakázat video , ono by stačila demuxnout jen jedna stopa (ta druhá nedefaultní- čeština), pokud si pamatuju (a to vím naprosto přesně)vyráběl jsem onehdá soubory MKV - pomocí nástroje mkvmerge GUI jsem vytvořil mkv z avi (prostě to tam hodíš a uložíš - beze ztráty kvality- za minutu hotovo) a MKVextractGUI jsem otevřel to mkv a vyextrahoval jednotlivý stopy.
Takže máš video a jedno(češtinu/nedefaultní audio) nebo dvě audia.
DVD flick - add file/edit file/ audio - vložíš naše audia a konvertuješ do DVD videa a v programu vypálíš
Výsledek DVD video se dvěma audio stopami.
----------------------------------------- --------

A ještě pokud je to vůbec možné - když to přehrávám na počítači v češtině je tam slyšet i angličtina, dá se to nějak vyvážit - tedy ztlumit tu angličtinu, aby byla slyšet jen čeština.

Pokud je čeština a anglina smíchána v jedné stopě, řekl bych, že težko.

DVD flick by možná obě audia detekoval a nabídnul rovnou dvě stopy bez těchto opičáren, ale vyzkoušet nemůžu- leda že by jsi to zkusil