Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gmail problém se zobrazením textu emailu u některých institucí

Zdravím, vespolek.
Několikrát se mi poslední dobou vrátil odslaný email (respektive odpověď na email) který jsem odeslal z gmail.com psaný ve standartním nastavení s tím, že se můj text nedá rozluštit zde příklad:

Dobr?
na p?�estovn�mlouv젢yl odlet z Brna 6.6. v 8.00, nyn� pokynech na cestu je odlet 6.6. v 23.00, je to zm쮬n頮ebo nejak?? tak頨as p?u je jin?                 d쫵ji za up?n�bsp; Jarom�Vᬥk

původní email, když jsem ho napsl byl na mém PC normálně čitelný a po odpovědi od adresáta se mi vrátil v tomto stavu, jedná se většinou o CK a instituce větší třeba dotaz na poštovní spořitelnu, aj. pokud posílám emaily na soukromé osoby, a emailovou adresou např. seznam.cz atlas atd. tak se tento problém nevyskytuje.
můžete mi někdo poradit v čem je problém? a případně poradit jak se spojím česky s nějakou poradnou na gmail?

Předem děkuji za ochotu Jara

IMHo je problém v nastavení nevhodného kódování češtiny, protože chyby máš v českých znacích. Zkus na postiženém textu klik pravým myšítkem - volba kódování - a vybrat si nějaké jiné kódování než to, co je použité. Samozřejmě zkoušej nějaké "rozumné", tj. středoevropské, Unicode, západoevropské.

JJ gmail pracuje s unicode utf-8. Pokus se to psát v tomto.

V nastavení Gmailu máš na volbu:

Kódování odchozí zprávy:

Pro odchozí zprávy použít výchozí kódování textu.
Pro odchozí zprávy použít kódování Unicode (UTF-8)

Kdyžtak to zkus prohodit (je tam default utf-8) a poslat si pár testovacích mailů.

V The bat, když mi něco dojde přes gmail z blogspotu - vždycky to netopejr diagnostikuje špatně.

Děkuji za rady,
zkusil jsem přehodit na to UTF-8, leč nemám to s kým kontrolovat, protože na emalové adresy od seznamu a podobně, to chodí normálně a paní z CK kde jí to dělalo problémy, mimo jiných, nemá čas na takovéto hraní, a prostě jen konstatovala, že jí pošta z gmail dělá problémy, v čem ji čte to nevím. Rozhraní používám české a nastavení jsem měl použít výchozí, tak uvidím.
Díky Jara