Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadnej zdroj

čau mam zdroj corsair vs 650 furt se mi vypíná počítač tak sem kouknul do biosu na statistiky
který jsou : +3.3V -> 2.829 V
+5V ->5.220 V
+12V ->12.240 V
U tý 3.3 V větve je to málo tak se chci ujistit jestli to na výměnu zdroje dík

Měření přes BIOS jsou nepřesná a nelze jim bez kontroly voltmetrem věřit. Oni si totiž výrobci s nějakou přesností, natož kalibrací, hlavu nelámou.
Nuže, vezmi/kup sobě voltmetr (tu stovku až dvě na to můžeš obětovat, pokud si ho nemůžeš půjčit) a chutě měř.

Tahle tvoje zkušenost mně napovídá jinou možnost, na kterou jsem dosud nepomyslel, protože jsem nevěřil, že by nějaký návrhář desky byl tak blbý: Vzorek napětí se může odebírat z nějaké větve napájení (myslím tím větev na plošném spoji základní desky), která může být zatížená a plošný spoj poddimenzovaný. Takže se potom, celkem logicky, při zátěži (v tvém případě pamětí) naměří nižší napětí. Tohle by v tomto případě nebylo zdrojem, ale návrhářem-debilem a výměna zdroje by nepomohla.

dik nevsiml sem si tveho dalsiho prispevku...no muze to bejt opravdu cokoliv klidne i ta deska ale jdk tu uz nekdo psal tahle rada zdroju nic moc a mam kamarada kterej ho mel pul roku a odesel mu no ja ho mam 4 roky cca tak sem mel asi stesti a vydrzel dyl