Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní interní zvuková karta v dostupné ceně

Ahoj, potřeboval bych trochu poradit od někoho, kdo se v tom více pohybuje. Už delší dobu mám rád kvalitní hudbu a nějak si zvyšuju nároky. No a došel jsem k názoru, že integorvaná zvuková karta v pc mi asi moc kvalitní zvuk nepodá. Měl jsem asi týden jednu zvukovku doma a byl jsem z toho fakt nadšený. Takže k věci. Uvažuju o ASUS Xonar DX/XD Retail nebo Creative Sound Blaster Z. Na začátek si myslím, že by mi to mohlo vystačit. Problém je v tom, že nevím která ta karta bude lepší. Creative prý trochu zaostává, ale někde jsem četl, že je lepší než Xonar. Jsou si dost podobné v kvalitě zvuku a nevím, kterou z nich vybrat. Dokázal by mi někdo říct, která ta karta bude mít lepší podání zvuku? Popípadě ještě připlatit tisíc korun o vyšší model? Děkuji moc :)

Z osobní zkušenosti bych se asi přimlouval za Xonar.
Taky mám tuto zvukovku a nejsou s ní po softwarové stránce problémy.

Funguje dokonce pod Window10 automaticky, ani nejsou třeba externí ovladače.
Jen pozor na napájení. Dobré zvukovky potřebují externí a tahle používá disketový napájecí konektor, tak s tím počítej.

//Edit

A ke kvalitní zvukovce jsou nezbytné kvalitní bedynky / sluchátka.
Takže bych se v první řadě zaměřil na ně, protože bez nich jsou to vyhozené peníze.

Např. moje nová deska má shodou okolností Creative zvukový chip, takže už bych se prakticky obešel i bez externí zvukovky -
vzhledem ke zbytku zvukové "sestavy".

Ale je třeba stáhnout a nainstalovat a nastavit.Co ti nabídne mrkvosoft je parodie na ovladač.Pokud ti nebude vyhovovat od výrobce zvukovky tak použij některý z mých odkazů.Creative už je a asus-
http://danielkawakami.blogspot.cz/2017/01/updated-windows-10-drivers-for-asus.html

Zesilovač nutně na pc nepotřebuješ.Vyzkoušej software co jsem psal a pak můžeš uvažovat o dalším.Vyzkoušej hudbu typu-
https://cs.wikipedia.org/wiki/DVD-Audio

Můžeš vyzkoušet normální nastavení,ale pro danou kartu a hudbu nastav pro stereo ASIO.

K čemu asi mě bude jméno desky,třeba jak jsem už psal hore některý maj slušný zvukovky že dedikovanou ani nepotřebuješ.No jestli si sesmolil bedny je věc jedna,zesík pokud blbne se dá opravit ne když se vyznáš,jestli to je zbalastěný buhví jak tak zvukovka jsou vyhozený prachy oknem.

Tak jasný já nevím co a jak zbalastil,navíc je podle mě vyrábět bedny zbytečnost daj se sehnat slušný třeba od věže který se vyhazujou když doslouží.Dřív jsem měl od Sonky napojený na mini zesík (předělanej z Genius bedýnek) co mě udělal známej za 500,napojený na Xonar a zvuk luxus.(jinak zvukově to bylo na stejno ten dělanej nebo když to bylo píchlí na věž,oboje hrálo na pytel bez zvukovk ale to bylo ještě AM2+ prkno)