Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní interní zvuková karta v dostupné ceně

Ahoj, potřeboval bych trochu poradit od někoho, kdo se v tom více pohybuje. Už delší dobu mám rád kvalitní hudbu a nějak si zvyšuju nároky. No a došel jsem k názoru, že integorvaná zvuková karta v pc mi asi moc kvalitní zvuk nepodá. Měl jsem asi týden jednu zvukovku doma a byl jsem z toho fakt nadšený. Takže k věci. Uvažuju o ASUS Xonar DX/XD Retail nebo Creative Sound Blaster Z. Na začátek si myslím, že by mi to mohlo vystačit. Problém je v tom, že nevím která ta karta bude lepší. Creative prý trochu zaostává, ale někde jsem četl, že je lepší než Xonar. Jsou si dost podobné v kvalitě zvuku a nevím, kterou z nich vybrat. Dokázal by mi někdo říct, která ta karta bude mít lepší podání zvuku? Popípadě ještě připlatit tisíc korun o vyšší model? Děkuji moc :)

Z osobní zkušenosti bych se asi přimlouval za Xonar.
Taky mám tuto zvukovku a nejsou s ní po softwarové stránce problémy.

Funguje dokonce pod Window10 automaticky, ani nejsou třeba externí ovladače.
Jen pozor na napájení. Dobré zvukovky potřebují externí a tahle používá disketový napájecí konektor, tak s tím počítej.

//Edit

A ke kvalitní zvukovce jsou nezbytné kvalitní bedynky / sluchátka.
Takže bych se v první řadě zaměřil na ně, protože bez nich jsou to vyhozené peníze.

Např. moje nová deska má shodou okolností Creative zvukový chip, takže už bych se prakticky obešel i bez externí zvukovky -
vzhledem ke zbytku zvukové "sestavy".

Ale je třeba stáhnout a nainstalovat a nastavit.Co ti nabídne mrkvosoft je parodie na ovladač.Pokud ti nebude vyhovovat od výrobce zvukovky tak použij některý z mých odkazů.Creative už je a asus-
http://danielkawakami.blogspot.cz/2017/01/updated-windows-10-drivers-for-asus.html

Zesilovač nutně na pc nepotřebuješ.Vyzkoušej software co jsem psal a pak můžeš uvažovat o dalším.Vyzkoušej hudbu typu-
https://cs.wikipedia.org/wiki/DVD-Audio

Můžeš vyzkoušet normální nastavení,ale pro danou kartu a hudbu nastav pro stereo ASIO.

K čemu asi mě bude jméno desky,třeba jak jsem už psal hore některý maj slušný zvukovky že dedikovanou ani nepotřebuješ.No jestli si sesmolil bedny je věc jedna,zesík pokud blbne se dá opravit ne když se vyznáš,jestli to je zbalastěný buhví jak tak zvukovka jsou vyhozený prachy oknem.

Tak jasný já nevím co a jak zbalastil,navíc je podle mě vyrábět bedny zbytečnost daj se sehnat slušný třeba od věže který se vyhazujou když doslouží.Dřív jsem měl od Sonky napojený na mini zesík (předělanej z Genius bedýnek) co mě udělal známej za 500,napojený na Xonar a zvuk luxus.(jinak zvukově to bylo na stejno ten dělanej nebo když to bylo píchlí na věž,oboje hrálo na pytel bez zvukovk ale to bylo ještě AM2+ prkno)

Tak potom si kup hocjaku zvukovku, od zvukovky ten zvuk zavisi najmenej, ked neriesis kvalitny zosik a bedne a akustiku priestoru, tak nema vyznam riesit nejake superhyper zvukovky.
Rozdiely byvaju u zvukoviek aj tusim v nejakych HW zvukovych procesoroch pre hry a podobne veci a to ta ale nezaujima. Proste si kup neco. A hotovo.

Hlavne si nastav v ovl.panely - zvuky 44.1kHz ak prehravas audio subor, a ne defaultne 48kHz odjebavanie extremnych vysiek. Aj ked teda asi to na tych bedniach nebudes pocut.

Nějak jsem si nevšiml,že by creative měla problémy v nějakém systému.Stačí použít správný ovladač.Nejen od firmy,ale mě se osvědčil-
kawakami drivers
Co se týče výběru tak pravděpodobně asus a koukej se aby karta uměla použít ASIO.Po sw výbavě tak to maximálně foobar 2000 nebo AIMP+doprovodný software(stačí free) stereotool.ASIO správně nakonfigurovat a to jak to ke zvukovce nebo univerzál asio4all.

Creative strašně rádo hází přes palubu majitele svých starších produktů. Jejich starej dobrej Live!, kterýho se mi doma sešly v šufleti tři kousky, je ve Win7 nahranej, pokud se tedy někomu nechce drbat s nastavením alternativních driverů. Prostě ve stylu - zahoď a kup si novej, nasyp další prachy Creative. Alespoň externím USB zvukovkám drželi podporu trochu dýl.

Ono hledání ovladače po všech čertech je právě ten průser. Ne, že bych to nakonec nerozběhal, kdybych o to fakt hodně stál, ale kolik % těch uživatelů, kteří ještě tak umí seskládat PC a nainstalovat na něj operační systém + drivery, je schopno dohledávat a nastavovat alternativní ovladače? Kdysi jsem si hrál s KX projectem, ale rychle mě to přešlo, protože jsem zjistil, že mi stačí integrovaná zvukovka, protože už nemám PC propojený s velkou domácí aparaturou a na hry nepotřebuju extra zvukovku.

Podpora výrobce je důležitá. Kdyby se výrobci grafických karet zachovali jako Creative, tak by měli velký problémy s prodejem svých highend produktů - kdo by kupoval drahou kartu, která by se po přechodu na nový operační systém změnila na polomrtvou kočku na generických ovladačích Microsoftu.

dohledej si pro své karty a použij.

No, teď už to je stejně jedno, nemám už na desce PCI sloty.

Tak to já si všimnul fungovala ca půl roku najednou se odporoučela a prostě zmizla ze systému W7,sem myslel nejdřív že je v háji nebo oba dva sloty PCI, jenže ty byly Ok, ovladače sem odinstaloval a chtěl nainstalovat znova nic prostě mrtvola nešli a Os jí netetekoval,hodil jsem do druhého kompu tam najela ,kdy se až na několikátej pokus podařilo ty ovladače nainstalovat,kolikrát byl problém je i stáhnout z ofic sránek (tohle bylo několikrát v průběhu co jsem jí měl,nenajela ani druhá od Creative ovladače prostě nešli,sem koupil tu Asus a od tý doby to bylo Ok).Když sem to tenkrát řešil tak to byl u Creative asi normál co jsem pročítal fora,s Xonar D1 nikdy žádnej problém nainstalovat šlo v pohodě a jela pořád jak měla nikdy se nic nesypalo X let.

Ak by si rad kvalitu, tak doporucujem na zaciatok uvazovat o niecom, co nebude napajane pocitacovym zdrojom, ale zdrojom specialne vyvinutym a testovanym pre kvalitne audio. Bohuzial to vylucuje internne PCI karty.

Určitě máš na prkně digitální výstup. Pokud trváš na kvalitě, připoj si to optikou či koaxem do receiveru s vlastními D/A převodníky a zvukovku neřeš. "V rámci PC" netuším, jak moc kvalitní ten analog požaduješ - jestli studiový, pak externí zvukovice.