Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bios

Prosím poraďte mi.Mam zakladní desku PT-2006,ale nevím,jak zjistit chipset,a nevím kde stáhnout bios.Původní verze biosu je Award modular bios v4.51PG.Skoušel jsem ho najít pomocí seznamu i googlu,ale nic.Děkuji za rady

Bavil jsem se se servisnim technikem o tom,že mi kolikrát vypadává mzš i klávesnice a přestane mi z ničeho nic pracovat celé USB.Tak mi poradil nový Bios.Tak to chci zkusit sám.Podle návodu na netu na tom nic není.Jenom ten bios najít,no.:-D

internet kupodivu neexistuje odjakživa, ani výrobci na svých webech nesilážují soubory ke stažení pro support krámů starých třeba 10 let. firemní web se za tu dobu x-krát změnil, a tyto nejstarší vergly jsou obvykle nedohledatelné, pokud nebyla pro jistotu jejich podpora úplně zrušena.

a vzhledem k tomu, že update biosu nejspíš opravě chování tvého chipsetu nijak nepomůže, považoval bych křísení tak zoufalé mrtvoly za ztrátu času. jestli nechceš utrácet, vysomruj/vybazaruj si od někoho starší desku třeba s i815, asi ji dostaneš i s novějším procesorem a pamětí.

Na pomalej vykopavke USB poriadne asi nepojde nikdy. Aky tam mas OS? Ak mas nahodou Win98 (nie SE) tak tam dat Win98 SE.
Do takychto PC je lepsie pouzivat PS2 klavesnicu a mys. USB je smejdacke rozhranie dobre tak akurat na USB stick. Pozdravujem debila v inteli ktory USB navrhoval, horsie to uz asi ani neslo.

1) to číslo Award 4.51 není vlastní číslo biosu co je v počítači- je to číslo verze toho grafickýho rozhraní ve kterým se pohybujete když pc nastavujete v biosu (správně setupu).
2) já jsem taky technik a první by mě zajímalo proč k takovému krámu připojujete usb klávesnici a myš když to na to není dělaný.
3) flash biosu u těchle starších kousků je riskantní (nejde použit program pod windows..), v případě neúspěchu počítač nenajede vůbec.