Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatný výpočet stavu baterie - Android

Používám (intenzivně) tablet. Když je nabitý na 100 %. Po dvou hodinách hlásí baterii 14 %. Vypnu ho (úplně), po 20 minutách zapnu a mám 53 %. po 20 minutách hlásí 14 %. Vypnu, po 20 minutách zapnu, ukazuje 35 %. začnu psát tento příspěvek a při posledním slově ukáže 14 %. Říkám si: "Jasně, dopíšu slovo, odešlu a vypnu." Jenže při posledním písmenu se tablet vypne sám, všechno psaní je v háji a já mám tlak 900/700. Doima hop zapnu, ukazuje 21 % nabití a nemůžu přijít Androidu ja jméno a píši tento příspěvek na stolním PC znovu.
Mně mi to přijde, jako kdyby mi běžel na pozadí nějaký "obržrout". A hra Township mi laguje neuvěřitelně tak měsíc. Přitom jiným (s mnohem slabším strojem) to nedělá. Jak zjistit kondici baterky? Není zralá na výměnu?
Tablet Samsung Galaxy Note ediotion 2014, Android 5.1.1, používaný od 2015-02 (ale opravdu dost - nabíjím i několikrát denně - od začátku).

U starsich bateriek to byva bezne, ze to ukazuje uz blbo resp. ze sa to vypne podstatne skor jak to dosiahne 0. Neviem ci sa s tym da nieco robit.
V nastaveniach u pouzivania betrie moze byt aj zoznam veci ktore najviac zeru baterku, aj zoznam app mozno, tam by si pripadne mohol vidiet ci nieco zere moc. Ale neviem android moc do detailu nepoznam, mna ten OS nenormalne irituje a nasiera (obcas hovorim aj ze zlaty windows10 :DDDDD). Dnes su uz asi vsetko len nahodne fungujuce hracky.

Tak jsem zvědav, jestli se to zlepší. Zkouším tento návod.

Nejdříve naplno nabijte telefon, a když začne ukazovat 100 %, odpojte ho od nabíječky a vypněte. Vypnutý ho pak znovu zapojte na nabíječku a nechte ho znovu nabít naplno. Pak znovu odpojte nabíječku, telefon zapněte a v nastavení, pokud tu možnost máte, nastavte obrazovku tak, aby zůstala pořád zapnutá. Následně telefon opět připojte na nabíječku a nechte ho opět plně nabít.

Poté, co se dobije, odpojte telefon opět od nabíječky a nechte ho úplně vybít, dokud se sám nevypne na 0 %. Pak můžete telefon opět nabít naplno a měl by už opět pracovat normálně. Obrazovku už můžete také samozřejmě nastavit, jak jste zvyklí, tedy aby se vypínala po určitém časovém intervalu.
http://www.androidtip.cz/navod-jak-prodlouzit-vydrz-baterie-telefonu-nebo-tabletu-s-androidem/

To je takovy vseobecne rozsireny navod na rekalibraci baterky. Pravdou je, ze vybijeni LiIonky na doraz neni zrovna prospesny proces (ve vyjimecnych pripadech uz baterku normalni nabijeckou nevzkrisis). Nekdy se k tomu jeste dodava smazani partition cache.
Nekdy spis pomuze factory reset, pokud se problem zacal vyskytovat po nejakem updatu systemu.