Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytisknout a vyrobit průkaz?

Dostal jsem od kamaráda zajímavý dotaz.

Jde o vytvoření průkazu (v desítkách kusů) velikosti kreditní karty. Bude na něm text a fotka. Jde o pracnost, cenu a hlavně trvanlivost. Pro tisk se uvažuje levná inkoustová tiskárna. Tisk by měl být barevný; v nouzi jen černobílý.

Nápady:
1. Plastová karta, tisk na samolepící papír, nalepit.
2. Plastová karta, tisk na samolepící fólii, nalepit.
3. Pouze plastová fólie určená pro potisk.
4. Tisk na "tvrdý" papír (příslušná gramáž), zalaminovat.

Má s tím někdo zkušenost? Která z variant je rozumná?

Díky všem za odpovědi a rady.

Vzhledem ke způsobu a frekvenci použití vymyslel kamarád tohle řešení: tisk z inkoustové tiskárny na samolepící papír, obsah bude na menším rozměru než má karta, na tu se to nalepí (zůstanou volné okraje) a přestříká se to krycím bezbarvým lakem.

Akorát nevím, zda mu lak "nesežere" ten inkoust.

Lak na nabytok v spreyi by s tym nemal mat problem, lakujem tym bezne veci z atramentky HP, len to chce nechat zaschnut tlac aspon 12hodin. Zalezi na gramazi papiera. Je aj leskly aj matny, matny sa mi zda lepsi, je trochu plastckejsi.