Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Schema

Dobrý den,prosím o radu ,nebo odkaz na schema redukce.Jedná se o TV kartu ,na které nefunguje cinch vstup ,ale S-video vstup je funkční,potřebuji zapojit stávající kamerový systém,který má vývody cinch.Za případnou pomoc předem děkuji.

Lol tak na to zabudni. Chcelo by to spravne naladenu hornu a spodnu priepust (a mozno aj aktivne komponenty), to na kolene bez merania IMHO nenaladis.
Mozes skusit zapojit kompozitny signal na jeden z tych pinov SVideo (mozno to TV karta podporuje ak ma aj composite vstup). Lepsie bude ak si pozries navod k tej TV karte, ak to ma cinch tak urcite funguje tak ako je napisane v navode.

No v návodě toho moc není,je tomu totiž tak,že cinch vstup odešel po zásahu bleskem,s-video vstup maká normál.Nejhorší je,že je to tak mrňavý a nemůžu se dopídit součástek ,které jsou hned za vstupem ,mám ta karty dvě,tak jsem měřením zjistil,že ty součástečky hned za vstupem nepřevádí šťávu.

Hm, tak bud to opravis alebo si kupis novu :)
Skusil si uz tu redukciu S-Video -> Cinch pouzit naopak? Ono by to mohlo nejako ist zavisi od toho ako to ta karta spracovava, kvalita moze byt ale nanic to musis skusit. Ak bude zla kvalita tak mozes skusit aj znizovat kapacitu toho kondenzatora.

Najhorsie je ked je tam napisane "470" ptz to je potom chaos nevies ci to je 47p alebo 470p :)) Myslim ze "470" by malo byt 470p a 47p sa znaci "47" ale asi to zavisi aj od vyrobcu. Ale iste je ze "471" je urcite 470p, a "473" urcite nie je 470p, ale 100x viac :-)

473 je samozrejme zle, mne sa zdalo divne ze preco pise 473pF (som myslel ze to meral a nameral 473p), ale Ledni Brtnik na to asi prisiel, ze ako to dotazovatel myslel :)

Tak to mám opravdu asi blbě,kondik má na sobě č_473,nemám to v hlavě,hledal jsem to podle tabulek,mělo to být 471,nemohljsem najít,pak jsem našel na jedný starý desce tento a zmatek na světě.Zapojil jsem to podle tohoto schematu:http://www.tvfreak.cz/art_doc-B28F9DD3D41B031CC1257 27C00595795.html ,ale myslím,že to schema je pro výstup z karty,já potřebuju dostat z cinch signál do s-video zdířky.Měřák nemám tak ten kondik bude asi problém.

No těch 470 jsi mě dostal to znamená že tam má být nula nul a to je lepší už napsat 47, o tom jsem ještě nepřemýšlel. To trochu nevykoumali, a vůbec to kódování mi příjde zbytečný to se tam bojej psát písmena nebo co. Je to postavený na hlavu, podle mě to nemá účel jen blbnout lidi jako tenhle případ.;-)

Lol, aktivne prvky su tranzistory, operacne zosilovace a tak, plus by tam museli byt indukcnosti a vsetko spravne naladene. Nebudes schopny to urobit, nemas na to vybavenie, zabudni na to.
Pohraj sa s kapacitou kondika ak to nepomoze tak bud opravis ten composite vstup (zavisi ze co tam je znicene) alebo na to zabudni a kup si novu TV kartu.
Ak tam mas rusenie tak mozno mas nekvalitny kabel. Je to koaxial? (75ohm@5MHz :-))? Resp aspon nejaky tieneny drat? Drat ide na lumain pin SVideo konektora? A potom medzi lumain a chromain je kondik. Hej? A zapojil si aj zem (tienenie) na piny chromaingnd a lumaingnd?

Díky vše je zapojeno správně,napsal jsem to prvotně špatně,je to grabovací karta,nikoli TV ,mám k ní přes manuální šestipolohový přepínač připojeny kamery,kterými sleduji svůj chov papoušků,kartu používám i k nahrávání filmu z televize,vše je taženo stíněnými dvojlinkami,doposud bez problému a rušení,sobotní bouřka to rozštípla.Na to sledování by to stačilo,ta mřížka není tak hrozná,horší je to při zachytávání filmu.Jaký asi přibližně doporučujete kondik k dalšímu řešení?Jinak,když to nepůjde ,tak koupím kartu novou,spíš jde o princip a kutilskou mánii.:-D

Skusaj vsetky kondiky co mas v sufliku, tak od 47pF po 1nF :-) Staci chytit do ruky a prikladat na kontakty, nemusis kazdy jeden pajkovat. Hlavne nic neskratuj :)

Neviem aku myslis mriezku, ale sa mi to zda divne, to vyzera skor na rusenie, to by nemalo mat s svideo nic spolocne. Skus na chvilu poodpajat z PC vsetko ostatne (hlavne TV ale preistotu vsetky vstupy/vystupy, okrem klavesnice, mysi a monitora samozrejme :) aby sa vylucili zemne slucky a skus ten bastleny svideo vstup ze ci tam bude furt mriezka. Nie je ta mriezka nejake oplotenie pred kamerou? :))

P.S. ten kondik by som daval s co najkratsimi nozickami, aby zbytocne nechytal rusenie, ktovie co ti tam robi mriezku.

Děkuji ,mřížka je prostě taková,jako je v tv řádkování,tak já mám čtverečky na koso.Nožičky mám u kondiku co nejkratší,nabušil jsem to dovnitř do toho minidinu,vše po zapájení a montáži raději měřím ohmmetrem ,jestli někde není šlus.Kápnu tam dovnitř kousek stíněnky a venku budu pokoušet kodiky připojovat,třeba to trefím,uvidím::)

Dobrý den,píšu jen pro upřesnění problému.Tak jsem si napájel do minidinu stíněný káblík a počal zkoušet kondiky ,těch 470 totiž nereaguje vůbec a když zvyšuju hodnoty ,tak se obraz zhoršuje ,zvlňuje a ztrácí na kvalitě barev.Naprosto stejné je to když kondik odpájím vůbec,tak to nechám na čumendu na kamerový systém,ta mřížka zas tolik nevadí a na filmy koupím novou.Všem děkuji za Vaši ochotu.Považuji za vyřešené,prostě je to rozbitý:-D