Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem filmy

dobrý den mám natočeno asi 400 filmů a chtěl bych je uložit do PC a potřeboval bych poradit jak to provézt potřeboval bych to po lopatě je mě 76 díky

Ještě si ujasněme:
- jedná se o kupované filmy, třeba i jako DVD příloha řady periodik?
- jedná se o DVD s vypálenými filmy, stažené třeba z internetu?
--- v tom případě, je to v klasickém DVD formátu (zpravidla jeden film na DVD)nebo v něčem dále komprimovaném (divx, xvid,...)?
- jedná se o "výsledek" práce videokamery, která nahrává přímo na DVD? V tom případě bude dobré uvést typ kamery, popřípadě formát, v jakém je video uloženo.

Obecné i konkrétní postupy jsou docela dobře vysvětleny zde: dvdrip1.php (vůbec je na tom serveru řada užitečných věcí ohledně zpracování videa).

- existují i postupy "na dvě kliknutí", kvalita výsledku je ale diskutabilní. V Google hledat "dvd to divx", "dvd to xvid" (nebo "to" nahradit "2"), je toho na výběr mraky.
- převést (myslím tím slušně zkomprimovat) do PC 400 DVD bude neskutečně pracné a zdlouhavé. Chce to i relativně slušné PC, aby se výsledek jednoho DVD "nepočítal" neúměrně dlouho (řadu hodin)

Netuším, jak který dvd-recorder funguje a nahrává. Pokud už přímo do nějakého "více-kompresního" formátu (mpeg4), stačilo by pouze výsledný soubor překopírovat do PC. Ale tak to tuším nebude...

Tak jestli to chápu taky jako seznam, tak na katalogizaci používám vynikající program MovieCatalog - stáhnout se dá zde: download - je i v češtině.

Na složku a v ní třeba zástupce bych nedělal - MovieCatalog umožňije třídění, hledání, stáhne si info o filmu (třeba z csfd.cz), obal stáhne taky. Což složka neumožňuje.

seznam napsat na wordpad

To by byla zbytečná práce. Existují programy, např. shora jmenovaný Kmochnou, kde napíšete do prvního políčka název filmu a program Vám z Internetu do Vašeho PC stáhne všechny ostatní údaje (herci, režisér, popis děje, délka, titulkování, rok výroby, producent atd. atd., včetně fotografie na krabičku).

Já např. používám český program SeznamDVD (seznamdvd)

//EDIT: Seznam musí být totiž poněkud kvalifikovanější; nestačí jenom názvy filmů, neboť ty jsou v mnoha případech stejné...

Já pořád nechápu jaké filmy a kam (a proč) přetahovat, do jaké složky? Složka = adresář souborů někde na disku.

Jestli má jít o soubor (seznam) a v něm např.:

DVD-001: Ordinace v Růžové zahradě 1
DVD-002: Ordinace v Růžové zahradě 2
DVD-003: Televizní noviny z 2.4.2008
....

tak není žádná složka potřeba, stačí na to jeden soubor (excel, popř. i word).

Pokud by šlo o fyzické překopírování DVD, v případě 400 DVD by takový archív zabíral přes 1,5TB - to se mi nezdá, že toto by měl být cíl.

Sleduji to od začátku a musím přiznat, že jsem na tom jako ty - pořád jsem nepochopil co přesně pán chce. Víceméně mi to vychází na to, že si chce dát dohromady seznam DVD v nějakém texťáku (nebo čemkoliv jiném) a ten uložit do nějakého adresáře, ale nechce se mi tomu věřit.