Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Piráctví?

Zdravím přátelé,

rád bych si přečetl pár reakcí na to, co zde napíši.

V této době mě těžce ubíjí fakt, že při legálním hraní her musíme být neustále online. Hry si kupuji především digitálně a registruji je následně přes Steam a jiné platformy.
Nechci se tu dlouhosáhle rozepisovat, i když tu potřebu mám, avšak uvědomuji si, že by to nikomu z nás nic nedalo a bylo by to vesměs pouhé naříkání.

Ničí mě skutečnost, že po x hodinách strávených ve hře například u Cities Skylines, kde mám povolených kolem 50-ti modů a stažených kolem jedné tisícovky modelů z Workshopu, jsou tyto doplňky po automatickém updatu hry nefunkční. Ne všechny, ale spousta z nich je následně nekompatibilní.
Hraju tedy s neklidem, že do hry nainvestuji stovky hodin budováním vysoce detailního realistického městečka, což mě naplňuje a dělá mi radost jak samotné tvoření tak následné kochání se scenérií, tak díky updatu mi jednoho dne uložená pozice nepůjde znovu načíst a já tak o všechnu práci přijdu. Chci hrát s pocitem klidu, že si hru budu moct zapnout například za 5 let a ten save stále bude fungovat.

Nechci být neustále online, chci si hrát doma v klidu i bez přístupu k internetu a chci aby to bylo mé rozhodnutí, zda hru updatovat či ne.
Dospěl jsem k závěru, že pokud nebudu mít 100% kontrolu nad hrou, nikdy si zážitek ze hry plně nevychutnám. Spoustu her si z tohoto důvodu už ani nepořizuji a celkově mi to herní svět dost protiví, že si říkám, že snad raději hrát ani nebudu.
Napadla mě tedy možnost hry crackovat. Hru koupit a zaregistrovat abych podpořil tvůrce. - věc která mě naplňuje, vím zhruba co vývoj hry obnáší. Dále bych ale nainstaloval hru cracklou abych se zbavil toho neustálého nesnesitelného online sledování. Mám ale morální dilema.
Je toto podle vás piráctví?
Změna kategorie, původně: Internet (Prasak)

tak jěště že si se tedy nerozepsal.

- online být nemusíš, stačí přepnout steam do ofline modu
- ty mody jsou ze steamu nebo externě stáhnuté a tudíž nepodporované ?
- ty updaty se jde řešit tak že si složku hry někam zazalohuješ, provedeš update, vymaž složku se hrou s novým updatem a poté nakopíruj zálohu s původní verzí. kde vše fungovalo

a ano ikdyž hru koupíš a pak crakneš, porušuješ licenčí podmínky

warezit nese i jistá nebezpečí. natáhneš si do pc malware a keylogery atd.

1) Offline mod je mi k ničemu, pokud vývojáři vydají update tak hra musí být před hraním aktualizována, toto situaci neřeší.
2)Mody jsou ze Steam Workshopu, po aktualizacích je na modderech zda mody dále zaktualizují aby byly kompatibilní s novou verzí hry. Na to se samozřejmě spoléhat nelze, mám zde věci třeba od 200 lidí.
3) Vždyť přeci steam při každém spuštění obnoví jakékoli chybějící soubory takže ho takto neoblbneš. Update udělá znovu.

Takže je tu jediná možnost, hru odinstalovat, zapomenout na ní a doufat, že časem vývojáři s postupnými aktualizacemi do hry mody a modely od modderů oficiálně zahrnou a plně podpoří, jinak je pro mě vanilla nehratelná.

Automatický update se dá nastavit ve vlastnostech konkrétní hry ve steamu. Klidně si uživatel může zakonzervovat stávající verzi, pokud má zájem.

Co se týká workshopu, ty doplňky tvoří komunita. Pokud je konkrétní doplnět nějak závislý na funkci hry, který je předmětem aktualizace, tak to pochopitelně musí autor upravit. Pokud o to nejeví zájem, máte smůlu a nic s tím neuděláte.

Reseni z moralniho aspektu prenecham s radosti jinym, spis se zamysli nad tim, co uz nekdo nadhodil prede mnou. Stoji ti nejaky save mestecka (tj porad jenom hry) za zbytecne zaneseny system? Pokud na PC delas i neco jineho krome hrani her, tak bych pochybne cracky od kdovikoho neinstaloval (urcite tu nekdo pripomene ze existuji "ciste" cracky od osvedcenych samurajskych skupin, coz ale samozrejme vzdycky vi jenom sam tvurce, nikdo jiny). :)

K tej dileme - hra je pre zabavu a ne na "investovanie hodin". K hre nemas stahovat stovky modu a tisice neviemcoho, mas si hru zapnut a zahrat pre zabavu a potom zas vypnut a potom po zabaveni s dobrou naladou robit uzitocnejsie veci pre spolocnost. A potom mas na haku ze ci sa hra updatla alebo ne.
(inac ja som si kupoval kedysi hry vyhradne na DVD, mozees aj ty. Ale autoupdate to moze mat aj tak.)

To je s prominutim blbost, jsou hry ktere stoji za to hrat az s nejakymi temi doplnky a mody. Vzpomenme treba Skyrim nebo Oblivion - ve "vanilla" stavu oboje velmi nezajimave a nudne. A taky jsem do nich "investoval" stovky hodin, a stovky hodin se dobre bavil - po straveni nejakeho casu na nexusmods a upravach veci co me v tech hrach sr... ;)

ad. topic - neresil bych, pokud jsem hru koupil, tak moralne nemam zadne dilema pokud si ji "cracknu" - kdysi jsem to bezne delaval u her ktere NUTNE musely mit i pres plnou instalaci v mechanice CD, DVD - smarja proc to tam ma vrcet, a jeste si pamatovat kde kterou placku mam?