Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik RAM do Android telefonu?

Je opravdu potřeba 4GB ram, respektive dá se to nějak využít? Nově vycházející Mate 10 nebo OnePlus 5 bude mít dokonce 8GB ram, je to opravdu potřeba? Nebo stačí 2/3GB? Na mobilu hraju často hry, ale i tak se mi to zdá moc.

Dnes bych smartfoun pod 3GB RAM nebral. Android běžně ukousne po startu 1GB RAM a víc, vždy záleží na výrobci telefonu jak sestaví OS a GUI. Můj 3GB RAM Honor 6x Android 6 si zabral po startu 2GB+, na Androidu 7 kolem 1,5GB. Dnes bych vybíral nový telefon, aby měl stabilní OS, silný procesor a byl dělaný pro online hry, obecně abych neviděl lagy způsobené hw-sw founu takže spíš výběr po doporučení jiným uživatelem.