Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nelze standardně vypnout

Dobrý den, prosím o pomoc s řešením problému- Asus EEE 1001PXD s Win7 nelze vypnout, po stisknutí tlačítka pro vypnutí se poč.vypíná, až se úplně vypne, ale po cca 3 až 4 vteřinách se opět sám spustí.
Poznatek: režim spánku- stejný výsledek s tím rozdílem, že displej zůstane vypnutý. Baterie je k.o., po vytažení adaptéru okamžitě ntb umře, přeinstalace Win7 nepomohla.
Díky za jakoukoli pomoc s řešením situace.

Reštartuj a prejdi do BIOSu - skontroluj si, či nemáš Wake on Lan aktivované - stačí i malý dátový bit na to, aby sa podľa toho ten "noťas" zapol.
Pokiaľ to nebude aktivované a aj tak bude v tomto pokračovať - reinštal OS a aktualizácia všetkých ovládačov, pretože to už značí "pošahaný" OS.

Wake on LAN Disabled, stejný efekt, aktualizace veškerých ovladačů proběhla odpoledne, bohužel opět beze změny.
Zítra bych zkusil opět přeinstalovat celé Win7.
Ještě zkouším aktualizovat BIOS, protože dle výrobce sice sedí číslo verze, ale datum verze BIOSu nesedí o cca 7 měsíců (dá se stáhnout s novějším datem, i když má stejné číslo verze).

Kdo instaloval WIn je v tuto chvíli irelevantní (nevím, v čem by tato informace pomohla), na to bych se nezaměřil, chipset driver instalován byl (nezmiňoval jsem, že by nebyl) a baterie bude cca v úterý nová- záleží tedy na stavu baterie? Pokud se počítač chová takto- může být na vině mrtvá baterie (síťový zdroj stále připojený)?
Díky za vodítka

ten kdo instaloval pc ví, v jakém pořadí tam údajně chipset driver instaloval. protože to chování odpovídá špatné instalaci bez něj.
jo, setkal jsem se už s případem, že se pc za žádnou cenu nechtěl chovat korektně, ale asi tak 1 pc z 500.

cmoska - jedině že by do příštího zapnutí neudržela nastavený stav a bios hlásil chybu, to se pak pc může chovat divně.

ten restart místo vypnutí se objevil kdy? to bylo léta ve skříni a teď se to projevuje po zapnutí mrtvého netbooku?
nebo to někdo přeinstaloval a od té doby se to nechová?

Přeinstalování os byla jedna z možných metod odstranění problému (ntb jsem koupil jako použitý, problém se vyskytoval již od koupě- prodejce mne však o této vadě neinformoval), jinak ano, předpokládám, že ve skříni ležel, i když stopy na šroubcích po někdejší demontáži vidět jsou.
Nicméně vraťme se k problému.
Bios nic nehlásí, na vadnou cmosku by to vypadalo v případě ztráty aktuálního data (?), navíc jako klasický restart bych to neviděl, pc se normálně vypne, včetně diodek, disku.., cca 3-4 sekundy je ticho a teprve pak znovu nabíhá- tedy ne okamžitě po vypnutí, jako tomu je při klasickém restartu..
Píšete o pořadí instalace driveru chipsetu- má nějaký vliv, že byl driver původně instalován (updatován) po instalaci Win?

před windows ho nainstalovat nelze. chipset driver se instaluje jako první ovladač, dělá podporu pro základní desku.
nová instalace by to vyřešila - na cizí instalaci není nikdy spoleh.
bios o windows nic neví, nemá důvod cokoliv hlásit. jeho úloha končí předáním bootu na předvolené zařízení.

při vypnutí / restartu se musí systém domluvit s deskou, co se má vlastně provést. musí být jasné nastavení biosu (uloženo v cmos) a musí fungovat podpora chipsetu pro desku.

Chápu, že použitý s největší pravděpodobností nevydrží to, co nový, ale pro mé účely (diagnostika) bohatě postačí, za zlomek ceny nového- stroj do garáže.
Spíš bych nakopal do k..lí toho, co mi to prodal (a zamlčel).
BTW cena desky 680,- a výměna svépomocí, nová baterie 400,- eBay.
Můžeme samozřejmě polemizovat, ale to už je OFF TOPIC.