Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem winows defender anebo antivir(avast)

hoj, zvazuji jestli bude vhodnejsi nejaky antivir (free), napr. Avast (se kterym jsem mam kladne zkusenosti) nebo postaci defender? Stahuju prevazne z ulozta, ale sem tam přes torrent a sice bych se tim nemel chlubit, ale obcas i nejakou tu cracknutou hru, apod. zatím mam avast, ale po upgradu mi pribyly nove funkce jako SafeZone, coz mi prijde zbytecny prohlizec a po zhlednuti volitelného nastaveni nevim co je vhodne ponechat a co zbytecne http://www.imgup.cz/image/L3oA

v pripade, ze byste mi poradili ponechat avast, byl bych moc rad, kdybyste mi poradili viz screen, zda ponechat SafeZone, bezpecnosti rozsireni prohlizece (hlida reputaci stranek) a safeprice rozsireni prohlizece (kontroluje utraceni penez na bezpečných strankach), taky zda vůbec tyto dva poslední podbody funguji i na jinym prohlizeci nez ten SafeZone, popr. co dal je zbytecny. diky moc

Ahoj,doporučoval bych Amiti antivirus. windows ti ho sice nerozpozná jako antivir ale sem tam stačí překontrolovat PC a zjistit zda je zavirován nebo ne.

Mě našel hrozby (viry) které nenašel ani Avast ani AVG :)

tvůj avast má pod win10 asi nejvíc konfliktů s programy lezoucími na síť. (konfliktem rozumíme nežádoucí = vadné blokování antivirem, aby bylo jasno)
avast je tak špatný, že u něj ani nezáleží na verzi: stejně vadně se chová free verze, která u jiných av nedělá konflikty.

je to jen statistika z dotazů na síťové problémy zdejších uživatelů. neznamená to že každá instalace avastu zablokuje přístup na síť, jen že procentuálně má avast nejvíc potíží.

a protože mrchosoft nechce dělat příliš agresívní antivir a jeho defender se nijak nemontuje do síťových služeb, je s ním nejmíň problémů = žádný ve smyslu blokování přístupu na síť.

samozřejmě nula problémů a maximální rychlost je bez antiviru - ale to nemůže být "správcem" pc začátečník, co se potřebuje ptát na zabezpečení.

Včera tu:
https://www.zive.cz/poradna/win-defender-nebo-antiviravast/sc-20-cq-613705/default.aspx?consultanswers=1
a dnes ses přesunul sem?
A co jako čekáš, že ti lidé odpoví a podle jakého klíče se budeš řídit? Každý ti totiž bude psát něco jinýho.
Za mě jen oligofrenici a psychicky postižení jedinci (například paranoidní porucha osobnosti) používají na svém pc/notebooku antivir.
Mám Win 10, defendera odstraněného a antivir žádný nepoužívám.
To, že stahuješ z ulož.to a z torrentů ničemu nevadí, otázka je, jak nakládáš s těmi daty. Zmínil jsi cracklou hru. Používej jen hromadou lidí ověřené uploady, což v případě hry ulož.to nebude, spíš torrenty s mnoha komentáři nebo ověřené weby. A i v takovém případě se chovej k datům jako kdyby byly radioaktivní. A tedy hru rozbal a hrej jen v pro ten účel vytvořeném uživatelském účtu, pokud hra vyžaduje instalaci, tak instalaci proveď ve virtuálce a data kopíruj z ní.
Základem bezpečnosti je úživatelké chování a myslet při své činnosti, ne nějaký zbytečný antivir. Stejně si myslím, že na chování z hlediska bezpečnosti se*** a sr** budeš, takže je zbytečné s tebou řešit bezpečnost.
Jejdam už i na answers Microsoftu vlezl:
https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windows_10-security-winpc/postaci-win-defendr-nebo-jiny-antivir-napr-avast/89d1af36-0115-4c6c-a8ac-f2d394357fba

odpovim na vse pod tvym komentem... nemam duvod se zacit hadat, pouze bych rad slysel vice rad od lidi, protoze na prvni poradne mi neporadili dostatecne, kazdy radi neco jinyho, na zive.cz mi poradili dokonce u Avastu nechat jen 3 ochrany z mojeho screenu, coz mi prislo hodne malo (selskym rozumem si reknu, ze i dalsi by se mi mohli hodit), pak nekdo poradi antiviry, co jsou buhvi odkud, zaujal me postovany eset s poslanymi klici https://pefelie.org/forum/thread/11904/eset-smart-security-10-9-username-and-password-2017-2018-nod32-keys-internet-premium-mobile-antivirus-license-free-activation/ - nejsem si v tomhle ale jist, nechci se poustet do neceho, co pak budu slozite odmazavat, kdyz nebudou fungovat a zda kdyz uz patri pro plnou verzi, jinak si velmi vsimavy a dejme tomu, kdyz budes mit nejaky zdravotni problem a pochybnosti, tak se radsi optas vice doktoru nez jen jednoho...

mlocik - podivej se na IP adresu, myslis si, ze si ji kvuli poradne budu menit? ano, mohu psat z jinyho pocitace, ale nemyslis si, ze by mel stejnou IP? kdyz pisu z jedny site, postovanej odkaz na tohoto cloveka 213.235.140.xxx, kdyz moje je 212.79.110.xxx, to je docela odlisny, nemyslis? spis ty nemel blbosti, pokud mi nechces poradit, nerad

vam ostatnim, co mi alespon neco poradite k memu dotazu budu velmi vdecny, kazdy potrebuje obcas poradit...

rad bych nechal defender jen, zbytecne bych nezahlcoval PC, ale jeho ochrana je slaba, ostatne podle toho vlakna radis stejne dal hledat, jenze plno for je uz starych, dokonce vidim i rok 2010, tam asi aktualni radu nenaleznu, co bys mi jednou vetou poradil ty? vis co hodlam delat, ale samozrejeme vzdy pred stazenim si proctu ruzne recenze a az pak zacnu stahovat, pokud se mi to zda minimalne rizikovy...

Avast odinstaluj a zapomeň na něj, používej Defender, je dostatečný a na rozdíl od Avastu neproblematický.
Klasické viry jsou dnes na ústupu, více je rozšířen spyware/adware, který pro svoje šíření požaduje aktivní účast uživatele. Takže opravdu používat mozek je nejlepší ochrana!

No vidíš a já ti radím dostatečně.
Prostě se vykašli na antiviry, nepoužívej ani jeden a začni se chovat na svém pc/notebooku bezpečně.
Já to tak dělám a problém nemám žádný.
Jenže to ty vidět napsané nechceš, protože se bezpečně chovat nechceš, ty chceš jen řešit nesmysly v podobě antivirů, které ale stejně bezpečnost nevyřeší. Jestli ti to není stále jasné, tak je z hlediska bezpečnosti jedno, co používáš za antivir a dokonce i jestli používáš antivir. Důležeté je jak se chováš.

Ja to nepsal Vám ale Vojínovy, alebo onak v druhom nicku tronovi. Proto pri komentovani za nickom vypsalo @Vojin hned vedla datumu.

Karel, máme problém, textová raketa pristala na špatnej userovej planete, neco se zmrvilo.

Jinak ja uz hovoril a radil. Taky jak v odkazu ktory ste necitaly.. Defender (v starsich OS MSE) a proti adwaru, spywaru a malwaru MBAM + ADWCleaner

Vzhľadom na precízne vymakanú stránku s nastavovaním kadejakých premyslených čudlíkov, button, apod., sa javí vytunený Avast, ako geniálny produkt s ktorým budeš za vodou a v absolútnom bezpečí.

Ale. Je tu ale. Cpať si do systému nejaký špicľujúci, brzdiaci šmejd z radv AV všeobecne, je na pováženie. Aj ich odinštalácia ponecháva svoje identifikátory CLSID v Registroch, kompilované dáta v dll-kách a iný bordel v systéme.

Preto používaj iba čistý OS z ISO SHA1 a k obnove využi Image systémového oddielu spravenú pod WinPE po čistej inštalácii.

Ak máš byť chránený podobne, ako servery NSA, Pentagonu, rôzne verejné učebne, chlievy s nenechavými paprčmi, potom si schrasti;; RestoreIT 10.
Del. Jsi nemocný, že sem pořád musíš cpát warez? (karel)
Je to sakra moloch po nainštalovaní v koreni oddielu C:\, ale retroaktivita z prírastkových či rozdielových záloh v prípade napadnutia OS kadečím garantuje 100% ochranu. Tento SW vytvára vlastný boot na pevnom disku po reštarte mašiny určený k obnove zo záloh. Zálohy tvorí automaticky podľa časového plánu.

zkusim se tedy ridit takto, budu dal vyuzivat Avast, jen nevim, co ze screenu neni nutno mit v PC a uvidim nadale, pripadne prejdu na jiny, vidim, ze se v registrech vyznas, cili mohl bys mi rict, pokad bych pozdeji prechazel, vyuzil samozrejme removal toolu, ale v tech registrech by asi nejspise neco zustalo, zda postaci spustit regedit > upravy > najit (zda bych zadal antivir) a co by to naslo, tak mohu bezvahani vse oznacit a smazat? Ci je mozne, ze mi to vsechny klice nenalze? diky

Uvádzam: Preto používaj iba čistý OS z ISO SHA1 a k obnove využi Image systémového oddielu spravenú pod WinPE po čistej inštalácii. Jedine tento spôsob tvorí zaručenú ochranu. EaseUS Todo Backup je free backupper a stačí pre lamy zálohy robiť ich pod Linuxom pri uspatom OS.

V prípade W10 v súčastnosti neexistuje SW, ktorý by zálohoval Registre pred nejakou akciou a po obnove zo zálohy by nesprznil napríklad GUI a apps súbory, že by ti napríklad prestala fungovať v spodnej lište lupa, hodiny alebo oznámenia. W10 používa tiež opravený, pozmenený kernel a vlákna súborových dát než predošlé verzie.

A to napríklad existoval vynikajúci SW; Registry First Aid 11 Platinum, ktorý už na W10 tiež nestačí. Osobne ho stále používam k hromadnému vyhľadaniu neplatných kľúčov a dát lebo má rýchly algoritmus a tiež dokáže bez chýb hromadne vyčistiť, komprimovať a defragmentovať Registre od neplatných kľúčov.

Karlovi. Sorry, zrejme som sa preklikol alebo som použil svoje linky z uložiska na SW uložené na pevnom disku, napríklad k RestoreIT 10. Však o nič nejde, právne ste v ažurite.
http://www.farstone.com/software/restore-it.php

počet tvých nicků ve mě budí podezření, že máš 4 hlavy. pokud ti prakticky nevadí nákup 4 kšiltovek, nic proti.

zaujalo mě to, že jejich jednorázový nástroj měl kdysi název mrt (ms removal tool), celkem ušel.
to se už zase pouští cestou přejmenování produktů, že člověk netuší o čem ms mluví a co si pod tím letos představit?

Poznámka: Platnost nástroje Microsoft Safety Scanner vyprší 10 dnů po jeho stažení. Abyste mohli znovu spustit kontrolu s využitím nejnovějších definic škodlivého softwaru, musíte si nástroj Microsoft Safety Scanner znovu stáhnout a spustit.

aha, to je už rozbalený .exe a má poněkud zkriplené chování. všechny změny jsou k horšímu, v tom je m$ etalon.

v tom je m$ etalon.

Nevim co je to $etanol a za druhy nevim ze bych ti neco nabizel.

že máš 4 hlavy

Nekdo 4 nekdo nema ani jednu.
Aha, nekdo napise neco jineho tak je hned z toho valka proti gumovym medvidkum.

aha, to je už rozbalený .exe

Jestli nebylo zabaleno tak to neni rozbaleno ze jo.
Pripomiky k programu si pis Microsoftu na me muzes kricet jak chces, nic to nezmeni.

z počtu tvých nicků si vytahuješ význam, který není ani mezi řádky, to je porucha.
(byl to jemný anglický vtip, ale vidím že dost složitý)

mě zaujal ten nástroj msert, který jsem měl za bývalý mrt. proto hledám, jestli jde o odlišný sw, nebo každoroční přejmenování názvů (taky porucha, ale ta se netýká tebe).
mají fakt jinou hračku, jenže s omezenou platností, tím zájem o něj chladne.