Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potrebujem poradit s výberom 5,1 reproduktorov

Zdravím chcel by som si kupit dake audio 5.1 ale neviem ktore može pasovat na moju tv jedna sa o TV https://www.alza.sk/43-philips-43pfs4131-d447... .V zadu mám audio in DVI a audio out to vyzerá asi na optiku.Chcel by som dačo okolo 100 euro napriklad https://www.alza.sk/genius-home-theater-sw-hf... . Neviem či to moj prehrávač v TV dokáže prehrat v 5,1 zvuku keby som si ich kupil poradte dakto prosím.

To je tím že i filmy jsou někdy takhle blbě dělaný ty efekty to mám i na klasickým kině.Jak to máš propojený teď teda přes digital nebo jak? Ono jestli chceš pak kvalitu zvuku tak kup něco co umí i DTS a THX jenže to bude dražší,si nejsem jistej ale tady ti to bude asi hrát jenom 5x stereo a navíc Genius maj přeřvaný basy tak to co píšeš bude ještě horší.....

Kludne si to vygoogli, aj na AVSforums mas o tom clanok. Z 20 testovanych TV len 2 myslim podporovali 5.1 passthrough. Ostatne downsamplovali na 2.0. Ak potom z takejto optiky ides do AVR, tak ak je tento signal kodovany v dolby digital 2.

Přes to kino co máš to musí hrát dobře i kdyby to hrálo na 2x stereo + woofer jenom akorát by to chtělo asi převodník z digitalu na analog a otázka ještě co je to kino zač,tatík má ještě analog Philipse bez wooferu a zvuk nádhera.(Tv na filmy to je přehráváš odkud ty filmy z externího HDD nebo ntb? Všeobecně maj všechny Tv mizernej zvuk proto je dobrý je používat tak max na obraz a zvuk pořídit jinak když chceš kvalitu)

A prehravas co konkretne na com konkretne a jak mas zapojene tie repraky? Aj film moze byt len stereo, trebars ak je to nejake palene DVD (avi subor) apod.
Co to je "2 a pol" repraku? ten zvuk je urcite lepsi jak z TV aj ked je stereo? Hladas teda nutne 5.1 alebo ti len vadi ze TV ma nahovno zvuk? V tom druhom pripade existuju k TV aj tzv. soundbary, to je lacnejsie jak 5.1 s receiverom.

Ja to mám zapojene tak že mam aj zapnutý reproduktor na TV + tie repráky mám zapojene iba cez sluchatkovy jack, a najvačši problem prečo chcem lepši zvuk je to že pozerám filmy s yifi ,a tam su strašne hlasne tie effekty a hovorená reč je potichu a nebavi ma to stale stišovat .. A dakde som počul že tie filmy su na 5.1 zvuk tak preto to riešim.Televizor som si kupil na filmy .

Potrebujes nejaky receiver alebo aspon nejaky lacnejsi komplet s digitalnym (spdif) vstupom a dolby digital dekoderom, ked uz hladas nejake komplety tak si aspon pozeraj normalne znacky ako yamaha, denon, a tak, to su vyrobcovia audio techniky. Ne nejaky genius omg.

U audio neexistuje pomer cena vykon.
Neviem kolko mas penazi a ani ze co presne potrebujes, a ani ze co presne ti nefunguje na tom co mas. Ak ti len vadi naprd zvuk u TV tak by ti sacil asi aj soundbar za 100e (P.S. dokonca aj nejake male PC repracky za 15eur napajane z USB portu a strcene do sluchatkoveho vystupu TV su lepsie jak zvuk TV, ak to ma byt co najlacnejsie a nemusi to byt 5.1)

A si si isty ze to ta TV vie prehrat s 5.1 zvukom a dat ho nezmeneny na SPDIF vystup? Jaky format zvuku je v tom subore? Format vystupu spdif sa da nastavit zvycajne v menu TV, bud to dekoduje na pcm, alebo to moze ponechat v original streame ak to je dolby digital apod) zavisi aj od TV ze jak to vyvojar v nej naprogramoval.

Najlacnejsie (ak mas nejake PC) je si to prehravat v PC ktore ma analogovy 5.1 vystup a potom si do toho napoj lacne analogove 5.1 repro typu genius apod.

Mozes si kupit nejake 5.1 domace kino komplet sada repro aj s prehravacom, zacinaju uz od nejakych 170eur (ca 4400Kc). Hladas na svojom oblubenom shope slova DOMACE KINO.

Alebo mozes si kupit nejaky 5.1 receiver a pouzit repro ktore mas, ale potom budes musiet dufat ze to TV prehrava 5.1 na spdif. 5.1 receivery s spdif vstupom zacinaju asi na 200eurach (>5000Kc)

Alebo ak to nemusi byt nutne 5.1 zostava (pisal si len ze ti vadi zvuk z TV) tak pouzivaj to co mas, ako stereo, len predne repro a sub, alebo si kup soundbar (stoji menej jak 5.1 veci)

... ked ti vadi len to ze je rec potichu tak si skus v tv nastavit automaticku hlasitost, alebo dynamicku kompresiu, hladaj v menu. Alebo v tom domacom kine cez ktory si pustas ten zvuk, v nejakom menu, ale tam to asi nebude pre AUX, len pre interne DVD.

V slusnych DVD/Bluray prehravacoch a receiveroch je bezne ze je tam tzv dynamicky kompresor, t.j. procesor ktory znizuje dynamiku zvuku, da sa to nastavovat v menu na 3-4 stupne. Neni to bohvieco (przni to trochu zvuk) ale da sa to pouzivat.

5.1 moze byt lepsie, ked to prehravacie zariadenie debilne prevadza na 2 kanaly (inymi slovami aj to programoval debil)

(.. este jedna moznost je kupit si prevodnik SPDIF na 5.1 analog, a na neho napojit nejake tie lacne genius 5.1 repro pre PC apod. Ale toto riesenie moze mat problem ten ze v tom mozno neni dekoder dolby digital apod a potom nebude pocut nic, ak TV da na spdif vystup original stream)

.. este ma napada jedna moznost kupit si dvd prehravac s 5.1 analogovym vystupom, a film prehravat na nom (cez USB) a na ten jeho analogovy 5.1 vystup si napojit nejake lacne analogove 5+1 repro pre PC, typu genius apod. Moze to byt lacnejsie jak domace kino).

Co to je "5.1 stereo"? "Zapojil ich do notasu" jak?
Mohol by si si kupit externu zvukovu kartu do USB, ktora ma 5+1 vystup, a k tomu nejake 5+1 repro pre PC stacia aj hocjake genius apod. (ak ti nevadi genius "kvalita" zvuku). Alebo 6kanalovy zosilovac a pouzit repro ktore mas.

Hrát by to mělo tak jako teď,raději bych koupil převodník a propojil to normálně,jinak ty M Audio maj lepší basy.Alternativa a možná lepší koupit převodník sehnat si někde starý bedny od věže (ty každej vyhazuje když skape) a napojit to na kino přední s wooferem nebo i bez,napojil sem na tu Yamahu dřív starý Sonky i pár jinejch co jsem tu měl a zvuk paráda.

Reprak na tv vypni, to len kazi zvuk. Genius neni firma na audiotechniku, uz som to pisal, to je len nejaky zraz korejcov ci cinanov. Uz ti pisal vyssie priklady na nejake rozumnejsie aktivne repro z muzikera apod. Alebo ak mas 150eur kup si domace kino aj s BD a USB prehravacom (philips, samsung, LG, apod)

zapojil som tam tie repráky a vypol repráky s TV a reč ide normalne a effkty hučia ... takže aj keby som si kupil tie za 70 euro tak by to robilo lebo to vyrovnávanie hlasitosti čo mam zapnute v TV asi nefunguje na sluchatka ..

Jake efekty jak hucia?
Vyrovanavat by to mal prehravac resp. dolby dekoder (v tvojom pripade teda TV), pust si to na ntb a repraky strc do ntb.
(.. resp. skus si aj hladat na tom domacom kine v menu nejake ovladanie basy vysky a daj to na default (normal, nic nezvysene, 0, 0) Aby si videl menu musis ale spojit video vystup kina (cinch) s nejakym cinch video vstupom tv a prepnut TV na to kino aby si videl menu.

Jestli sedí OHMY tak když vemeš ty starý repro napojíš je jenom s Wooferem ty ostatní odpojíš tak to musí hrát jak má,potřebuješ jenom zesík z toho kina kterej je navíc v tom ativním Wooferu.(měl jsem tu takovej malej zesík dělanej ze starejch aktivních repro Genius a po napojení beden od Sony byl zvuk ok i když ten zesík totální shit....)

Z kina (DVD prehravaca) mas mat prepojene do subwooferu na tej pravej strane "SW", "FL" a "FR".
Zo subwooferu maju ist do prednych repro z tej lavej strany "FL" a "FR"
TV zapojis do kina (do DVD prehravaca) do AUX vstupu z TV ten kabel zo sluchatkoveho jacku.

Ked to zapojis inac, tak to bude hrat blbo.

To coaxial je vstup alebo vystup? (vies si na tom navolit vstup digitalny alebo coaxialny?) Ak to je vstup tak mas spdif vstup a mozes TV prepojit aj ako 5.1. Ak to je vystup tak nic. Neviem najst navod k tomu.

Pre stereo to zapojis tak jak som pisal:
1.kabel(jack->2cinche) TV -> AUX1 na kine
2.kabel(3cinche->3cinche) FrontL,FrontR,Subwoofer -> na subwooferi na pravej strane prislusne oznacene vstupy.
3: na subwooferi na lavej strane FrontL a FrontR -> predne satelity