Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vir v PC

Zdravím,
Mám nejspíš vir v PC (eset a avast mi nic nenašli), počítač je celkově zrychlený - když si pustím youtube, tak běží video mnohem rychleji, při přihlašování kolečko vítejte se točí jak o závod, hodiny mi právě teď ukazují půl desáté a přítom je 9 atd...atd...dále mám problém s otevíráním složek - nejde klasický dvojdotek myší, ale musím kliknout pravým tlačítkem a dát otevřít....software archicad mě pustí pouze k 1 výkresu místo deseti, dále je pak naproti tomu PC celkově zpomalený...
Napadá vás něco?

Děkuji

... počítač je celkově zrychlený ... dále je pak naproti tomu PC celkově zpomalený ...

Tak jak? :-D

Promiň, nedalo mi to.
No a teď vážně: spusť AdwCleaner a MBAM v nouzovém režimu, vše co tyhle programy najdou, smaž.

Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner:
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware/starsi-verze.

stát se to může každýmu....

chyba je v tom, že...
- každý nepozná rozdíl mezi virem a spywarem (skoro každý věří na viry a antiviry, ale 10 let neslyšel o spyware),
- každý nutně musí lézt na podezřelé stránky jako administrator,
- každý má v pc správce úloh ale ne každý "administrator" se umí podívat na procesy v paměti a autorun položky, ani neví co mu tam v čistém stavu může běžet,

pak ti každí tak dopadaj.