Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vir v PC

Zdravím,
Mám nejspíš vir v PC (eset a avast mi nic nenašli), počítač je celkově zrychlený - když si pustím youtube, tak běží video mnohem rychleji, při přihlašování kolečko vítejte se točí jak o závod, hodiny mi právě teď ukazují půl desáté a přítom je 9 atd...atd...dále mám problém s otevíráním složek - nejde klasický dvojdotek myší, ale musím kliknout pravým tlačítkem a dát otevřít....software archicad mě pustí pouze k 1 výkresu místo deseti, dále je pak naproti tomu PC celkově zpomalený...
Napadá vás něco?

Děkuji

Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner:
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware/starsi-verze.

stát se to může každýmu....

chyba je v tom, že...
- každý nepozná rozdíl mezi virem a spywarem (skoro každý věří na viry a antiviry, ale 10 let neslyšel o spyware),
- každý nutně musí lézt na podezřelé stránky jako administrator,
- každý má v pc správce úloh ale ne každý "administrator" se umí podívat na procesy v paměti a autorun položky, ani neví co mu tam v čistém stavu může běžet,

pak ti každí tak dopadaj.