Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Používáním webu souhlasíte s užitím cookies?

Na skoro každé stránce se mi ukazuje nahoře v prohlížeči toto:

Webové stránky skupiny blabla používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny blabla - a vedle toho možnosti kliknout na souhlasit i přijmout a upozorněni zmizí

Proč se mi to ukazuje když v nastaveni když se podívám je stejně nastaveno povoleno cookies na této stránce?
Proč se mi to ještě ukazuje a nutí mě příjmout či souhlasit s užitím cookies když mám cookies povoleny na té stránce?

Protože je to socialistické nařízení EU (zřejmě juncker jednoho rána usoudil, že eu se málo vměšuje do internetu a nakázal eurokomisařům vymyslet něco narychlo a tohle je první co nějakého trotla napadlo) a někteří webmasteři po lobotomii radši poslechli a zprasili si tím web tohle buzerační hláškou. Používám ublock na blockování reklam a podobných srágor, jako těhle a tyhle otravné hlášky se mi neukazují v 90% (protože většina řešení používá nejvíce rozšířené způsoby zobrazení těchto buzeračních list, ) – potom to jde jednoduše filtrovat buď blokováním uršité domény jako cookie-consent.info nebo url ^cookie-consent.js nebo div prvků ###cookie-bar atd

PS: není od věci cookies stejně blokovat, výhoda je že se tím jednak omezí sledování a za druhé to vyřadí cpaní reklam.

Samozřejmě nelze cookies bezhlavě zakázat na každém webu a čekat že budou všechny dál fungovat (navíc odkaz mluví především o konkrétním cookie adb a adb.key,)
PS: speciálně prima play je zvláštní případ, je lepší video přehrávat/stahovat přes youtube-dl,, protože je to tam také zavšivená reklamama (ve videu také)