Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit PCIe x16 rev 2.x - 3.0??

Zdravím,

Jelikož jsem si koupil tuto GPU a snažím se ji dostat do této MB, potřebuji radu.

Pokud dám GPU do desky, kterou jsem zmínil výše, GPU neodešle žádný signál do monitoru a PC prostě jede jakože jede, na této desce je PCIe v2.x, GPU je dělaná na 3.0 -> následující otázka: Pokud dám ale GPU do této MB, počítač se spustí. Jak je to možné a kde zjistím PCIe rev. desky, ve které GPU funguje když na stránkách výrobce je pouze PCIe x16?.

Díky za odpovědi ...

- Obdobnou anomalii jsem videl nekolikrat, hlavne jako v tvém pripade s GPU typu 'AMD RX' a stara zakladni deska, kde microcod BIOSu GPU zkratka nerozezna, v nekterych pripadech pomuze az UPdate BIOSu|FM, nic spolecného s "Gen 2.0" nebo "Gen 3.0"

Mas teda BIOS verziu 0035 alebo ktoru verziu? Vsetky su z 2010 a vsetky su odlisne. https://downloadcenter.intel.com/product/41036/Intel-Desktop-Board-DG43GT

Ta doska moze mat uz naprd kondenzatory alebo cokolvek (BIOS, menice, zadrbane kontakty apod). Ked to spustis tak numlock funguje? Ak ano tak PC bezi a nenajde to len grafiku alebo nezapne tvoj monitor z nejakeho dovodu apod. Ak nejde ani umlock tak je to zasekle uplne (HW zavada alebo ine problemy).

BTW. v biose si mozes aj obmedzit port na Gen1, alebo aj nastavit ine veci ohladom PCIe portu a napr. aj primary adapter na PEG, a ne IGD, a podobne veci.

Pokud karta neumí Legacy BIOS, mohla by mít přepínač svého BIOSu (ale u RX560 myslím, že duální bios není). Pamatuju se, že u své desky se Z68 čipsetem a starým BIOSem v.1.x jsem taky musel svou tehdejší R9 280X přepnout na "Legacy BIOS". A mám dojem, že současná RX480 už přepínač nemá vůbec.

Verzí PCIe to tedy zcela jistě není. Buď je to problém BIOSu desky, nebo problém napájení.

edit: tady je to popsáno: https://community.amd.com/thread/206104

No, takže abych to shrnul.

Pokud spouštím PC normálně, vždy se mi rozsvítí po nějaké době, těsně před monitorem, myš Yenkee a rozsvítí se i NUMLOCK, takto je to normálně.
Pokud dám do PC GPU Radeon RX 560 místo GeForce GTX 650, která je tam normálně a funguje, PC se spustí, ale monitor, myš ani NUMLOCK se nerozsvítí a PC dělá, jakože jede, FANy se točí, ale nic se neděje. Při startu PC mi normálně disky čtou a i DVD RW se ozve a probliká, poté jakoby nic, PC běží, ale to je vše, co dělá.

V BIOSu jsem zkoušel povolit možnost UEFI BOOT, ale bez výsledku.
Ke kartě na Alze nabízeli tuto redukci, že je to vhodné příslušenství a mnoho zákazníku zakoupilo k této kartě. Ani jsem nevěděl, že něco takového existuje a musí to přece fungovat i bez toho, ale nejspíše ne. Nebudu ale investovat 400 Kč do takového hovna, když mi za 14 dní dojde Phenom II x4 a budu to celé dávat do druhé desky. Jediné, co jsem chtěl je to, že jsem si chtěl zahrát Far Cry 4 na max detaily, než přijde ten procák, bo jsem to hrál s GTX 650 na 20 FPS, s HD rozlišením a nejnižší grafikou.

Snad se najde někdo, kdo tuto záhadu vyřeší :D

Ještě jsem kdesi četl, že tato grafika má velmi často problémy s kompatibilitou se staršími deskami, ale na Alze mi odpověděli na otázku, zda-li bude GPU fungovat na desce, do které přijde ten Phenom, kladně a že by neměl být problém s kompatibilitou. Více zde.

To by som hned takto netvrdil, karty mavaju obe veci naraz. Ale samozrejme ja neviem co ma ten jeho model co ma v ruke (treba pozret ci nema prepinac). Chcelo by to pozret v biose v CSM sekcii nastavenia ohladom oprom uefi vs legacy, na doske kde to ide, ze ci nieco vidi ked nastavi legacy.