Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna kondenzátorů na HW

Máte někdo zkušenosti a dokázali byste poradit, jak nejsnáze vyměnit kondenzátory na různých deskách HW?
Předevčírem jsem to podstoupil i já, měnil jsem nafouklé kondenzátory na starším mainboardu. Ale byl to porod. Ten cín šel špatně tavit, musel jsem nastavit nejvyšší teplotu, šel blbě vyfouknout z dírek a v důsledku toho šly špatně nasunout i nožičky nových kondenzátorů. Nakonec se dílo zdařilo, ale fakt s odřenýma ušima. Tak jestli na to není nějaký trik, nebo speciální nářadí.
Předem díky za rady od zkušených. Zároveň si rád nechám ujít teoretizování od Brouků Pytlíků, kteří nikdy pájku v ruce ani nedrželi..

:-D

- k tematu: na tyhle hrube prace ocenuju pajku ERS50 - 100 (mod stare dobre ERS50 na 100W),. ten vykon je znat. A chce to spis masivnejsi hrot. Teda pokud se bavime v rovine "jednou za uhersky rok potrebuju prepajet elyt na zakladni desce". Kdybych to mel delat casteji, tak reseni viz co tady psali ostatni.