Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vyrazit dveře s NTFS oprávněním a vyléčit disk

Stal se mi problém na externím disku. Předcházelo tomu, že jsem potřeboval "dočasně skrýt" obsah složky, tak jsem jedním klikem u složky na žáložce Zabezpečení-Upravit dal u Everyone:Odebrat(úplné řízení).
když nastala chvíle a chtěl jsem to vrátit zpět, tak se ukázalo, že se to nějak rozseralo. Nešlo dát jen to samé (u Everyone-Odebrat odklikat fajkfy zpět), na to jsem údajně neměl práva, tak jsem musel do Zabezpečení- Upřesnit a z Položky oprávnění smazat řádek Everyone-odepřít, jenže to pak vyhodilo podělanou hlášku

Začala se do toho vsírat dědičnost a už jsem měl nervy na krajíčku. Pak se ukázelo neexistují žádn skupiny nebo uživatelé s oprávněním pro přístup

Jenže některé soubory stále nejdou číst z té složky, ale některé ano. Proč se to rozeasrlo, že půlka je v pořádka a půlka bez práv

už se vážně těším, jak u každého ze soboru zvlášť kontrolovat, zda je čitelný. existuje nějaké vyléčení disku?

Otázka 2Existuje nějaké způsob jak u NTFS disku vyrazit dveře s tou chujovinou oprávnění? Na externím disku je to k ničemu. změna formátu je nesmysl, muselo by se hýbat s obsahem.

obsah dotčeného adresáře (cos původně skrýval) vykopíruješ pod linuxem nebo pod hirensem, adresář z externího disku pak smažeš.
a pak ho normálně pod windows založíš znovu - zkontroluješ ještě oprávnění těch souborů - a nakopíruješ je zpět.
jinou možností je mezikrok s vykopírováním na flashku do 32gb, ty obvykle bývají s fat32 = bez nastavení práv.

mix různého přístupu mohl vzniknout tím, že na ntfs měly ty soubory už nějaké oprávnění. a po odebrání nastavení pro everyone (a neopravením pro administrator/administrators) pak vznikl většinou nepřístupný guláš.

když s tím máš zásadní problém, uvažuj do budoucna nad formátem exfat. tam sice nelze znepřístupnit obsah pomocí oprávnění, ale pro tebe to bude spíš vysvobození.

http://leteckaposta.cz/408319917

pridaj myšou *.reg do Registrov Win.

Po kliknutí myšou na zložku sa ti v pravom kontextovom menu rozbalenej roletky objaví štít s prevzatím práv pre administrators.

------

http://leteckaposta.cz/229053011

V temp po jej odzipovaní máš ako bonus pridané tri *.reg pre prevzatie vlastníctva; Everyone, Users a System k zložkám. Stačí pridať niektorý *reg do Registrov, postup detto hore.

Spravil som ti to najjednoduchšie, ako to išlo, pre lamy.

ale já nechci kopírovat mraky dat. To je jako kdybych si u kováře nechal namíchat barvu v daném odstínu zelené, doma bych si to rozmyslel, že ji chci víc do modra, přišel znovu do barvírny a místo toho ,aby tam dolil trochu modré, tak by celou barvu spláchl do záchoda a začal míchat odznova. kapišto?

prevzatie práv k individuálnej zložke a jej podriadených súborov tvorí jednoduchý úkon, žiadne mraky dát. Nadobudol som dojem, že nevieš, ktorá bije.

Prípadne si oprav komplet sektory na externom disku, cmd.exe spusti, ako Správca: chkdks (X:) /x /f /r /v /b

X: označuje písmeno disku