Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Formátování HDD

Ahoj všem.. Umřel mi notebook, tak jsem si objednala sata adaptér s tím, že si z HDD ze špatného notebooku zálohuju data, HDD naformátuju a nechám si ho jako externí záložní disk.
Ovšem můj plán selhal ve chvíli, kdy mi to začalo házet hlášku, že systém Windows nemohl dokončit formátování. Zkusila jsem odstranit oddíl, vytvořit nový, restartovat a pořád to nebylo nic platný.
Disk jde naformátovat jen do exFAT a tam zase nedostanu žádné běžné soubory (Filmy, fotky, dokumenty..), vždy to napíše, že zdrojového souboru nebo disku nelze číst.. Tak si prosím o radu zkušenějších.. Co jsem sama věděla a zmohla, už bylo vyčerpáno. :))
(Zálohovala jsem a formátovala přes druhý notebook.)

Disk jde naformátovat jen do exFAT

jak to máš připojené? pro takové omezení není důvod, u interních disků to nedává smysl.
používá se to jen na přenosné disky, kde člověk nepotřebuje řešit přístupová práva k souborům.

zmiňuješ "sata adaptér", ale nikdo neví, co si pod tím představit.

normální spávce disků vypadá takto:
.exe do windows: https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
boot .iso: https://www.partitionwizard.com/bootable-error-fixed.html

Chybu to hlásí u formátování.. Odstranila jsem jediný oddíl, který tam byl, vytvořila jsem nový a zkusila opět zformátovat. Marně. Zkusila jsem vytvořit i dva oddíly, našel ani jeden. Vždy to napíše, že systém Windows nemohl dokončit formátování.. Zkoušela jsem rychlé, i úplně.. Při úplném se nedělo vůbec nic...

Tak to vypadá na vadný disk. Zkus ho dát do servisu nebo někomu kdo má PC, ať ho zkusí připojit přímo k základní desce, když ani pak nepůjde, tak je vadný.
To úplné formátování ale chvíli trvá, přes USB2 třeba i pár hodin, takže ho nech tak hodinu jestli nebudou ani pak přibývat procenta.

Tvojmu disku absolútne nič nie je, ani mu nič nechýba.

Len primárny oddiel kde bol OS na C:\ (vedľa aktívneho, systémového) je v RAW.

Použi nástroj Diskpart.exe - clean. (pre teba zložité)

Alebo pre grafické, mačkacie, pohodlie lamy, si stiahni napríklad; EaseUS Partition Recovery 5.6.1 /alebo 8,5
https://easeus-partition-recovery.soft112.com/

Oprav v Partition Recovery 5.6.1 (je free) v prvom sektore disku zavádzač (MBR) z RAW na alokačnú tabuľku NTFS.

Potom zlúč oba oddiely v Správe diskov do jedného oddielu alebo zmaž komplet disk napr. HDDLLF.4.40 (Je to onánia)

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/HDDLLFsetup.4.40.exe

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

a pod Windows znovu sprav čistý formát NTFS.

Pojem LLF je marketingový ťah.

Furt ide len a len o zmazanie prvého sektora strojovým kódom, tu nie je nutné spraviť napr. 35x prepis čísleným kódom z dielne gutmanna, kompletky, aby sa nedali obnoviť žiadne dáta z úložiska.

Na zmazanie prvého sektora je na trhu desiatky free SW.

Děkuji všem, ještě jednou jsem zkusila vše vymazat, znovu vytvořit, zkusila jsem znovu zformátovat a nic. Vypojila jsem z USB, zapojila.. Pak padlo dalších nespočet pokusů a systém Windows to se mnou očividně vzdal a disk zformátoval.. :)) :-)

1. Odstráň ten oddiel rezervovaný systémom o veľkosti 100 MB
2. Vytvorí sa jeden jediný oddiel na disku E:\ o veľkosti cca 150 GB (148,98 GB + 100 MB)
3. Tento jeden jediný oddiel preformátuj na NTFS. Potom bude na disku jeden jediný oddiel o veľkosti cca 150 GB
4. Potom tu vlož obrázok zo "Správy diskov"