Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehrávání 2160p HDR videa

Zdravím všechny. Mám dotaz. Stáhl jsem soubor (30GB mkv) který má 2160p HDR x265 HEVC DolbyAtmos. Problém je v tom že počítač si s přehráním souboru neumí poradit, přitom má 8GB paměť a 2GB grafiku. Film se seká, ze začátku třeba jde (jen přes PotPlayer) a za chvilku už nesedí obraz se zvukem a navíc se stále seká.. Známý má nový počítač a dělá mu to totéž. Nevíte někdo čím si vylepšit PC aby přehrával i nešizená 4K HDR videa s objemným zvukem??? A ještě jeden dotaz pro počítačové experty: Jak si z vlastní složky obrázků (wallpaperů) vytvořím svůj themepack?? Nějaká šikovná applikace, nebo jen vědět jak na to?? Děkuji

a to jsme tady otroci, že si to máme hledat sami, coje phoenix? Navíc, jako u noťasů to bude celá paleta konfigurací.

Jinak musím říct, že 2160p HEVC je celkem síla, ale nerozumím, který pako roztáhlo film na 30GB při hevc, . to má 33Mbps...

Obávám se, že pokud tvůj tajný hardware nebude umět H265 akceleraci, tak to dáš jedině, pokud nemáš plečku cpu a máš aspoň 4jádro 4GHz jako já v notebooku.
Můžeš zkusit ještě jednu věc, přes ffmpeg rozdělit obraz a zvuk a přehrát zvlášť, třeba zjistíš, který stream je na vině.

Děkuju za tip. Neřekl bych pako, v komentech pod torrentem je napsáno že je to přesná kopie BluRay daná do mkv, ani trošku šizené rozlišení jak se to jinak dělá při komprimaci do kontejneru, ale zanechal tam kvalitu jak na disku a ještě zvuk DolbyAtmos hrozně zabírá místo + je tam i druhý zvuk DTS, když to přepnu na DTS, jede to líp ale stejně se to seká a rozjíždí se zvuk s obrazem, jakoby u tak velkého toku bitů počítač nestíhal a pěkně začne funět! Film je dán do šetřivého HEVC aby mkv nemělo 50GB ale jen 30. Pokud si chceš sám vyzkoušet zda to Tvé PC zvládne nebo v čem je zakopaný pes tak si v jakýchkoli mezinárodních torrentech zadej třeba: The Mummy 2017 2160p HEVC a vyjede ti jediný soubor, je aktivní, stáhni ho a jsem zvědavý na Tvůj počítač. Nejhorší je že souborů ve 4K mám plno: Klipy, trailery, pár filmů ale vždy vše jede bez problému ale taky je pravda že ty filmy v 2160p mají u x265 HEVC cca 10GB takže jsou ořezané o kvalitu ale oko to nepozná, zato tenhle mamlas tam nechal u té Mumie kvalitu jako origoš BluRay a jelikož je to ještě 2160p s objedmným zvukem, nechytá se na to ani můj, ani známého nový počítač, a oba jsou stolní!.. Proto se ptám, co změnit či vytůnit v PC aby takové obry počítač uměl přehrát, jelikož pod souborem na torrentu nejsou od lidí záporná hodnocení že se jedná o vadný soubor!!

Zkusil jsem všechno. VLC narozdíl od PotPlayeru nerozkližuje obraz a zvuk, ale seká se tolik že se nedá na film dívat. PotPlayer se seká při menším DTS zvuku jen malinko, koukat by se možná i dalo ale zase za cenu že nesedí zvuk a obraz už po pár minutách o celé desetisekundy. Je to hrozně zvláštní. Díky VLC jsem ale poznal že soubor vadný není, jelikož u VLC se obraz se zvukem nerozjíždí, jen se strašně seká. Ty themepacky bych si chtěl pomocí nevím čeho vyrábět z vlastních složek wallpaperů a to pro Windows. Mám zjištěné že themepacky pro Win7 jedou i na Win10 a naopak, je to stále stejný formát který se tudíž nemění a funguje na každém Windowsu akorát že profíci tam umějí přidat i zvuky při klikání myši anebo hudbu při vypnutí PC ale to já umět nepotřebuju, mě stačí když se mi na ploše budou měnit po určité době tapety a to mi bohatě stačí, jelikož mě nebaví koukat pořád na to samé..

Podle toho návodu v angličtině se žádná appka na výrobu themepacků nestahuje ale umí to vytvářet samotnej počítač s Windows 7 kterej mám (a neměnil bych ani za nic) ale návod je v eng jazyce takže si s tím budu muset chvíli pohrát... Anglicky se dorozumím ale všechny termíny taky neznám..:D Díkys

Právě jsem si ten 5KPlayer stáhnul a jestli to pojede tam nevím jak Ti poděkuju, ikdyby ne moc Ti díky. Možná je prostě IntelCore i5 už málo..:( Brácha má taky i5 a nerozjede to vůbec na novějším počítači, jen to vzorečkuje.. Dám Ti vědět až to doma vyzkouším! On je totiž podle mě rozdíl v obyčejném 4K videu (klipy, trailery) a v opravdovém 4K HDR x265 videu!,)

Tak jsem zkusil ten 5KPlayer, ještě horší než VLC a PotPlayer, jede jen sekavě zvuk jinak nic, ale díky tomu přehrávači aspoň vím že je obrovský rozdíl mezi obyč. 4K videem a 4K HDR, jelikož tenhle 5KPlayer tam jasně píše že se jedná o pravé 4K HDR BluRay video, neosekané, obyč 4K přehraju jak fík.. A to je ten problém, obří datový tok, takže je něco nedostatečného v počítači a to nejen mým , ale každý kde jsem to zkusil.. Takže video smažu a holt škoda, opravdu je asi potřeba IntelCore i7 anebo jiná grafika, ale kvůli pár filmům v tomto rozlišení které sem tam vyjdou si to dokupovat nehodlám a navíc bych to možná do staršího PC ani nedal,) I tak díky za pomoc

Nerozumiem načo Ti je video v rozlíšení 3840x2160 pixelov... To máš 4K monitor? Pochybujem ale je to Tvoja vec.
Všetko čo má väčšie rozlíšenie ako Tvoj monitor je plytvanie zdrojmi a Ty si ten zážitok aj tak nevychutnáš...

Ďalší nezmysel je ten DolbyAtmos... Taký zvuk sa púšťa len v niektorých, naozaj iba niektorých kinosálach, Ty doma na to nemáš potrebné vybavenie...

Ak si nechceš previesť video do nižšieho rozlíšenia - takého ako má Tvoj monitor, potom sprav niečo aspoň s tým zvukom !!!

Vyextrahuj zvukovú stopu - preveď na niečo normálne - trebárs 5.1 (netuším akú zvukovku a repro vlastníš)...tým určite odľahčíš prehrávačom.
Následne odstráň z videa všetky tie super/truper zvukové stopy a pridaj si tam tú svoju, prevedenú.

Rozdiel v trhaní videa poznáš ihneď.

Na co je 2160p?? Zaprvé: do budoucna budeme mít všichni 4K televize, stačí vidět jen minutu dopředu,), zadruhé už jsi zkoušel 2160p na 1080p televizi?? Asi ne, že. Obraz jak obsolutní fotka, kam se hrabe 1080p. Mám jen silné stereo repráky k televizi (PC mám píchlý do telky přes HDMI samozřejmě) a ikdyž DolbyAtmos ani omylem nemám takhle šanci využít, což vím také, i tak je zvuk neuvěřitelně nadupanej, podobně jako u DTS, ale ještě lepší.. Ale zaujala mě spíš tvá informace proč si film nějak neosekám abych ho pustil.. Pokoušel jsem se v přehrávačích VLC i PotPlayer ale prostě nevím jak.. Jediné co umím je přehodit si Atmos na DTS, což umí každej blbec, když to mkv obsahuje 2 stopy, obraz se tak tolik neseká, menší tok dat, ale i tak nelze na to koukat.. Hledal jsem jak omezit rozlišení anebo jak tok zvuku omezit na cca obyč Dolby či něco takového a ani u jednoho přehrávače jsem na to nepřišel.. Poradíš??

Není to 10bit video? Zkoušel jsi v potplayeru to přehrát bez zvuku? Není problém v pomalém úložišti (možná zbytečný dotaz, ale co když to náhodou přehráváš z Class 4 sd karty)? Potplayer má široké možnosti nastavení splitterů, dekodérů a jejich voleb (Ctrl + F), doporučiji ladit jen, když jsou problémy.

všechny core by měly zvládat akcelerované h265, ale jen od určité generace, asi broadwell, ale zatím tvůj tajný procesor neznáme. To, že i7 doporučují na kvalitní multimediaální video je jen margetingový kec, aby nějak odlišili i5 od i7. Záleží také na segmentu ntb/pc, ale co vím, jak i5 nemá HT a to je fakt zanedbatelná technologie, využije to pár lidí, co používá multithread 100%load a ještě pokud tam HT má nějaký přínos.

Samozřejmě že je to 10bit video, jiné filmy než 10bit x265 už ani nestahuju, šetří místo a super obraz.. 10bit filmy stahuju už rok, nikdy problém, tady je problém jen jediný: 2160p HDR - ale například 4K televize to přehrát umějí jelikož se tím některé chlubí v popisu že umějí přehrát i pravý HDR BluRay 4K obraz, je velmi smutné že blbá televize za i 12 tisíc by tedy toto video asi přehrála bez problému a počítač za 2x tolik nemá šanci jelikož mu něco chybí a já pořád nevím co to je .. Vše přehrávám z interního HDD samozřejmě. A není to ani stářím mého počítače, bráchův úplně nový počítač má stejnej problém!

Není to 10bit video? Zkoušel jsi v potplayeru to přehrát bez zvuku? Není problém v pomalém úložišti (možná zbytečný dotaz, ale co když to náhodou přehráváš z Class 4 sd karty)? Potplayer má široké možnosti nastavení splitterů, dekodérů a jejich voleb (Ctrl + F), doporučiji ladit jen, když jsou problémy.

všechny core by měly zvládat akcelerované h265, ale jen od určité generace, asi broadwell, ale zatím tvůj tajný procesor neznáme. To, že i7 doporučují na kvalitní multimediaální video je jen margetingový kec, aby nějak odlišili i5 od i7. Záleží také na segmentu ntb/pc, ale co vím, jak i5 nemá HT a to je fakt zanedbatelná technologie, využije to pár lidí, co používá multithread 100%load a ještě pokud tam HT má nějaký přínos.