Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB Flash Disk možnosti formátování

Nová fleška je naformátovaná na soubor FAT32. Jenže je li to tak nevejde se na ni větší soubor (tak kolem 4gb) jako třeba film v lepším rozl. Formátuju ji teda na NTFS. Jen by mě zajímalo jestli kvůli tomuto formátu není flashdisk pomalejší?? Velkých souborů tam totiž zas tolik nedávám. A taky by mě zajímalo co je další formátovací možnost exFat. Děkuji za rady

Myslím že netřeba, ale ukážu s jakou fleškou si teď hraju:
https://www.tsbohemia.cz/adata-superior-s102-pro-32gb-hlinikovy_d148632.html

Ale ty jsi napsal, že NTFS na flashku prostě nepatří. Mě zajímá, proč ne. Že ji tam mohu dát, to vím jaksi dost let, ale zajímaly by mě důvody, proč to tam nedávat - třeba mně něco uniká. Další možností je, že jsi pouze papouškoval někde zaslechnuté moudro, potom se nějakým vysvětlováním nebudeme zdržovat. Pokud ale existují nějaké dobré důvody pro nepoužívání NTFS na flashce (případnou nemožnost ji potom použít v TV v to nepočítám), tak to mě docela vážně a bez jakékoliv ironie zajímá.

Ale táto téma nebola o tom čo na flešku nepatrí, ale čo tam patrí. A aké papagájovanie, samotný tvorca exfatu ho jasne označuje ako FS pre tento typ médií. A to že som ja napísal nejaký dodatok o ntfs je nepodstatné. A napísal som ho preto, pretože ntfs je z podstaty odlišný súborový systém, s inými vlastnosťami, a jednoducho na jednoduché výmenné médium nepatrí. Načo ho tam dávať? Nemá tam opodstatnenie. Ale dať si ho tam samozrejme môžeš, ako aj spústu ďalších FS, nič tým nepokazíš. Ale načo? Nič významné ti tam voči exfatu neprinesie. Pokiaľ ty sám nemáš nejaký dôvod používať práve tento fs.